Полтавська область братиме участь у міжнародному дослідженні якості освіти (Фото, відео)

0

Програма PISA не перевіряє рівня навчальних досягнень учнів, натомість оцінює наскільки учень зможе використовувати знання й уміння, отримані в школі, за можливих життєвих труднощів.

Полтавська область братиме участь у міжнародному дослідженні якості освіти

Полтавська область братиме участь у міжнародному дослідженні якості освіти

Україна вперше буде брати участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA (Programme for inernational student assesment).

Програма має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природних дисциплін, прямо не пов’язаних з оволодінням шкільними програмами. Крім того, велика увага у дослідженні PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів.

19 березня з метою мотивації учасників PISA-2018 у Полтавській області уклали Угоду про партнерство із Полтавським університетом економіки і торгівлі, згідно з якою університет стає партнером у забезпеченні проведення дослідження.

 Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

– Нам пора уже співставити з світовими стандартами рівень компетентності, підготовленості до життя наших випускників шкіл. Мета ЗНО – це вивчення і оцінка глибини, повноти наявних фактичних знань. Проект PISA – це наступний крок, це визначення уміння підлітка застосовувати в житті набуті знання. Очікування від проекту – важливі. Ми хочемо побачити, де ми є в усьому світі, і виходячи з цієї оцінки, напрацювати управлінські рішення у сфері освіти, – говорить Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Учасники Програми заповнюють анкету, що досліджує різноманітні аспекти їхнього життя. Йдеться про такі чинники, як міграційні процеси, гендерна політика, соціально-економічний стан, піклування і підтримка з боку батьків, мотивації до навчання, залучення до читання, інтерес до математики або задоволення від науки, повага до інших.

Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

– Ми беремося винагородити переможців Програми. Це унікальна можливість подивитися на себе з боку. Наявність певного призового фонду – планшети, комп’ютери й інші “стимули”, внесуть частину гри в цей проект. Тому що не хочеться, щоб він був занадто зоорганізованим і діти, які будуть заповнювати анкету, надто переживали за результат. Завдання не в цьому стоїть, – зазначає Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ.

Призи серед учасників будуть розігруватися методом сліпого жеребкування. Адже жоден учасник не знає відповідей, а їх результати не будуть оцінювати.

Також відповідні анкети заповнюють адміністрації закладів, у яких навчаються учні, залучені до тестування. Мета такого анкетування – дослідити вплив на результати тестування учнів таких чинників як кваліфікація вчителів, навчальні плани, методики викладання тощо.

Полтавська область братиме участь у міжнародному дослідженні якості освіти

Полтавська область братиме участь у міжнародному дослідженні якості освіти

На участь у дослідженні передбачено кошти із державного бюджету. За участь в циклі поточного року Україна заплатить 48 385 Євро.

У Полтавській області дослідження проведуть протягом трьох днів з 24 по 26 квітня. До учасників Програми увійшли 7 закладів освіти міської та сільської місцевості різних типів (загальна середня освіта, професійно-технічна та вища).

Про міжнародне дослідження якості освіти в Полтаві дивіться у відео Трибуни:

20 вересня 2018
19 вересня 2018