Полтавська обласна лікарня презентувала першу електронну закупівлю

0

11 листопада о 13:00 у Полтавській обласній клінічній лікарні презентували першу державну закупівлю у системі «ProZorro». Предмет закупівлі дуже специфічний — судинні протези.

Снимок-2015-11-11 на 04_19_17 PM-1814935728

На презентації були присутні директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської області Віктор Лисак, головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського Григорій Оксак, заступник головного лікаря з економічних питань Наталія Нікітенко та виконавчий директор «Інституту аналітики та адвокації» Юрій Нестуля.

Система «ProZorro» за ініціативи Полтавської ОДА та Департаменту охорони здоров’я використовується обласною лікарнею з жовтня цього року, але перша закупівля була оголошена 3 листопада.

На етапі підготовки потрібно було змінити підходи, свідомість,  вивчити відповідну документацію,  провести навчання персоналу. Координатори системи провели нам тренінг. Ми усвідомлювали, що знаходимося на тому етапі, коли торги уже відбулися і ми наближаємось до  завершення бюджетного року, але ми поставили собі за мету використати додаткові кошти на закупівлі у системі «ProZorro» задля забезпечення вкрай важливих лікувально-діагностичних процесів, — повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської області Віктор  Лисак.  — Пройшло близько двох місяців від початку цієї роботи  і до  сьогоднішнього дня, коли ми презентуємо закупівлю.

IMG_7612

директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської області Віктор Лисак

Предмет закупівлі досить специфічний — судинні протези, — і його виробляє обмежена кількість фірм. Очікувана вартість тендеру — 60 000 гривень. Економія склала 525 гривень (за рахунок того, що учасники знижують пропозицію з кроком щонайменше у 500 грн.). Подача пропозицій велася з 8:00 9 листопада до 17:00 10 листопада. Невдовзі з майданчиків для електронних закупівель можна буде завантажити і договір, який підпишуть з переможцем.

Сьогодні на теренах Полтавської області вперше було проведено відкриті торги на електронному майданчику, — пояснив головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського Григорій Оксак. — Предметом закупівлі був  досить  специфічний продукт — судинні протези  для надання хворим спеціалізованої допомоги на третьому рівні відділення судинної хірургії, — повідомив він. — Продукт, який ми отримали, відповідає тим вимогам та технічним умовам,  які ми виклали на електронний майданчик. Фірма, яка брала участь  у торгах, надала нам продукт згідно наших вимог та умов тендеру.

IMG_7609

Головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського Григорій Оксак

Це великий крок до ефективнішого використання бюджету, зниження корупції і підвищення підзвітності галузі медицини. В цілому ж економія по Полтавській області склала з початку використання системи «ProZorro» 139 000 гривень.

Це перший крок у впровадженні електронних закупівель у систему державних  закупівель Полтавської області у галузі охорони здоров’я. Також  я  задоволений тим, що навіть  на такий специфічний товар, як судинні протези, прийшла цінова пропозиція, — підсумував виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрій Нестуля.

Screenshot_2

Виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрій Нестуля.

Нагадаємо, що тендери у системі «ProZorro» вже проводять й інші медичні заклади у Полтавській області, зокрема, обласний онкологічний диспансер, обласне патологоанатомічне бюро, обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради.

Довідка: «ProZorro» – система, створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Мета – прозоре і ефективне витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Оператором системи є міжнародна некомерційна організація Transparency International. Після завершення пілотного проекту, центральна база даних (ЦБД) буде передана державі безкоштовно і безумовно — що затверджено всіма учасниками проекту у вигляді меморандуму про співпрацю.

Злепко Юлія

14 липня 2018
13 липня 2018