“Полтавська газонафтова компанія” знову сплачуватиме ренту за рішенням суду

0

Апеляційний суд міста Києва відмінив рішення Печерського районного суду Києва вiд 8 червня.  Скасоване рішення забороняло Україні стягувати з британської компанії JKX Oil&Gas, яка володіє “Полтавською газонафтовою компанією”, рентну плату за користування надрами при видобутку природного газу більше 28%.

Dollarphotoclub_54660276-700x466

В ухвалі Апеляційного суду говориться про те, що у червні київський Печерський суд імплементував рішення надзвичайного арбітра Торговельної палати Стокгольма від 14 січня 2015 року за позовом JKX Oil&Gas Plc проти України.

Апеляційний суд зробив висновок, що дане рішення арбітражного суду суперечить вимогам податкового кодексу України.

Надання судам компетенції змінювати розміри податків/обов’язкових платежів усупереч нормам кодексу (податкового) було б порушенням установлених у державі основних, визначальних принципів оподатковування, тому визнання й виконання Арбітражного рішення порушує публічний порядок держави Україна”, – говориться у документі.

Апеляційний суд  прийняв рішення, що в результаті зазначених змiн ставок рентної плати державний бюджет України у 2015 роцi може зазнати істотних втрат.

Зокрема, оцiннi втрати бюджету за квiтень-грудень 2015 року можуть становити 447,93 млн гривень.

Компанія JKX Oil&Gas звернулася iз проханням до міжнародного арбітражного суду із проханням стягнути 180 млн доларів як компенсацію за нібито завищену рентну плату за користування надрами, що оплачувала “Полтавська газонафтова компанія”, починаючи з 2011 року.

Верховна Рада постановила на постiйнiй основi ставки плати за користування надрами для видобутку природного газу, що реалізується не для потреб населення, на рiвнi 55% (для газу з покладiв до 5 км) i 28% (для газу з покладiв бiльше як 5 км).

Основним активом JKX Oil&Gas в Украiнi є “Полтавська газонафтова компанiя” з видобутком вуглеводнiв на Iгнатiвському, Мовчанiвському, Зеландсько-Нiколаєвському, Руденкiвському, Заплавському, Елизаветiвському, Червоноярському, Схiдному родовищах у Полтавськiй областi.

Юлія Злепко

Коментувати

18 березня 2018
17 березня 2018