Полтавка пропонує позбавити вчителів похилого віку права викладати

Днями на сайті Полтавської міськради опублікували чергову петицію, що може спричинити серйозний скандал.

Полтавка пропонує позбавити вчителів похилого віку права викладати

Полтавка пропонує позбавити вчителів похилого віку права викладати

Авторка петиції Катерина Литвин вимагає «припинити свавілля вчителів похилого віку над учнями школи». На її думку, «свавілля» полягає у тому, що більшість вчителів за 65 не дають дітям знань.

— Чому вчителі старші 65 років можуть навчати учнів школи, коли голосувати можна від 18 до 65? Щоб уникнути проблем, які виникають під час навчального процесу, пропоную проводити перевірку таких вчителів, але незалежну і не за гроші. Вибачте, але вчити дітей у такому поважному віці вже не виходить. Більшість з них вже просто ходять до школи, щоб відсидіти уроки, але дітям знання вже не надають. Дуже багато молодих вчителів, яким немає де працювати, і більшість навчить дітей краще, — йдеться у повідомленні.

При цьому помітно, що авторка не досить добре орієнтується в українському законодавстві. Адже, згідно зі ст. 70 Основного Закону (Конституції), правом голосу на виборах володіють тільки громадяни України, якщо вони досягли 18-річного віку і є дієздатними. У тож же час термін «дієздатна особа» не передбачає граничного терміну вікового обмеження дієздатності.

Обмеження у дієздатності відбувається рішенням суду у зв’язку з існуванням однієї із таких обставин:

  • психічним розладом особи, що істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними;
  • зловживанням спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами тощо, що призводить до скрутного матеріального становища самої особи або її сім’ї, а також інших осіб, яких вона зобов’язана утримувати.

Тож відповідно до законодавства, ніхто не може бути обмежений у дієздатності без рішення суду, яке проводиться відповідно до діючого законодавства. Наразі петицію підписали 17 осіб.

Залишити відповідь
Коментувати

17 Коментарі

сутність в тому що, старші вчителі не хочуть навіть кількома годинами поділитися з молодими,які тільки що закінчили магістратуру і мають бажання працювати,а натомість сидять вдома (так як не всі мають можливість і здоров’я їхати закордон) а самі ненажерливі наберуть уроків і гуртків на свої старі плечі,які потім навіть і не проводять, а головне записано і зарплата капає за це (наприклад один вчитель математик має: алгебру,геометрію,математику,фізику,малювання,Хр.етику,класне керівництво,групу подовженого дня 1-4класи і гуртки екології),хіба є справедливість….
а потім цих молодих спитають коли буде можливість іти працювати чому непрацювали по спеціальності після закінчення університету,чому не маєте досвіду…. а звідки ж досвід люди добрі…

2019-05-11
Марєм
Відповіcти
0

Предлагаю позбавыть Полтавку доступа к петициям

2019-05-10
Олег
Відповіcти
3

Решено!!!!Одноголосно!!!!)))

2019-05-10
7777
0

Дайте вчителям пенсійного віку гідну пенсію…

2019-05-10
Відповіcти
2

Знання,які давали нам немолоді вчителі,ні в яке порівняння не можна ставити при сучасному викладанні матеріалу.Як змінилась система навчання-за гроші,так і викладання-ні про що.Викладачі з досвідом нам дали розуміння глибоких знань,а нинішні- майже нічого.Дуже прикро,що відходить в минуле стара гвардія розумних,мислячих викладачів.

2019-05-10
Відповіcти
7

А я б тут поспорила, застарілі методи – це вже ні про що.

2019-05-10
Ірина
0

Люди добрі! Не буду підтримувати нічию сторону. Кожний прав по своєму. Але скажу так: дайте бабусі достойну пенсію і вона сама вийде на пенсію! Дайте молодим педагогам достойну зарплатню і вони самі ринуть у школу! А поки маємо, що маємо! Молодь шукає кращої долі у Європі…

2019-05-10
Відповіcти
18

цілком з вами згодна, думаю, що свою думку висловила молода людина, але їй теж буде не один десяток років і що ж тоді вона скаже

2019-05-10
1

Підтримую!!!

2019-05-11
0

Дайте роботу молодим!!!!Прогресивним!!!! Старушенціям нічого не докажеш, бо вони давно живіть і все краще знають)

2019-05-10
Лола
Відповіcти
2

Потрібно бути дуже недалекою людиною, щоб ось так не задумуючись дбати про своє ж майбутнє.

2019-05-10
1

Я не знаю як в якому регіоні, але вільних місць роботи вчителям достатньо. В селах взагалі вчителів не вистачає. Їдьте туди, працюйте.

2019-05-11
Світлана
1

Думаю, що питання у форматі викладання. Учителі поважного віку вже точно не встигають за новинками, тому їх матеріал просто не сприймається сучасними дітьми. Але перш ніж заповнити викладацький штат молодими та прогресивними людьми, потрібно вирішити питання з достойною заробітною платою.

2019-05-10
Olena
Відповіcти
8

Якось не видно черг із бажаючих молодих педагогів працювати у сільській школі.На сьогодні в сільську ЗОШ 1-3ст.потрібен вчитель англійської(бажано із правом виклаанням ще якогось предмета) і психолог.

2019-05-10
2

иди отто

2019-05-10
Відповіcти
0

Ну я погоджуся з авторкою петиції,адже зараз зовсім інший рівень навчання і вимого до випускників,багато новинок,з якими деякі вителі абсолютно не знайомі. Тому я за молодь і прогресивних пенсіонерів!

2019-05-10
Юлія
Відповіcти
12

Я у свої 56 взяла суперову програму “Інтелект України”,перечитую всю дитячу літе
ратуру сучасних авторів,бігаю з дітьми,їзджу з ними у театр , ходжу в походи… На роботу іду із задоволенням,не соромлюсь вчитись у молодих. Діти не хочуть зі школи додому йти.Чому мене треба виганяти? Не можна всіх рівняти.

2019-05-11
2

Останні новини:

Читайте також: