“Полтаватеплоенерго” витратило понад півмільйона євро на ремонт котельні

0

 Міжнародні європейські фінансові організації Північна екологічна фінансова корпорація NEFKO та Шведське агентство з міжнародного розвитку  SIDA допомогли  комунальному  підприємству  “Полтаватеплоенерго” втілити проект з комплексного ремонту об’єкту теплопостачання.

Днями вдалося відновити котельню у центральній частині міста, що розташована за адресою Фрунзе, 48 разом із її тепловими мережами та системами внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, котрі отримують послуги від неї.

“Полтаватеплоенерго” повідомляє, що за попередніми підсумками, на ремонт витратили понад 590 тисяч євро (кредитні кошти NEFKO — 235 тисяч євро, грантові кошти фонду SIDA — 235 тисяч євро, і власні кошти підприємства — 121 тисяча євро).

Сплатити кредит планують за рахунок отриманої економії від зменшення обсягів споживання природного газу і електричної енергії та оптимізації роботи самої котельні.

Головний інженер ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко підкреслив, що у ході ремонтних робіт були встановлені сучасні котли ККД 95%, замінено насосне обладнання, встановлена сучасна система автоматизації, що дозволяє експлуатувати котельню без постійного перебування обслуговуючого персоналу, автоматично підтримуючи температуру теплоносія в залежності від погодних умов.

На обговоренні перебуває ще один проект співпраці підприємства із міжнародними фінансовими організаціями. Проект набагато масштабніший за попередній. Європейський банк реконструкції та розвитку, з яким обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» контактує із 2012 року, готовий на досить вигідних умовах вкласти кошти у модернізацію найбільшої котельні міста, що по Ціолковського, 36, яка забезпечує послугами з централізованого опалення та постачання гарячої води третину обласного центру.

Юлія Злепко

17 липня 2018
16 липня 2018