«Полтаватеплоенерго» інформує: як проходить та скільки коштує повірка індивідуальних водолічильників?

0

Кожен споживач послуг «Полтаватеплоенерго», чия оселя оснащена індивідуальними (квартирними) лічильниками гарячої води, кожні 3-4 роки зіштовхується з питанням необхідності держповірки приладів. Полтавці регулярно звертаються до підприємства з проханням пояснити, де можна повірити лічильники, як проходить ця процедура та скільки вона коштує. Відповіді на ці запитання читайте нижче.

Прилади обліку гарячої та холодної води

Прилади обліку гарячої та холодної води

На сьогодні з понад 200 тис полтавців, котрі користуються послугами «Полтаватеплоенерго», послугу з централізованого постачання гарячої води отримують майже 150 тис. Обліковано споживають гарячу воду майже 52 тис домогосподарств нашого міста, що складає майже 78% від загальної їхньої кількості.

Усі індивідуальні прилади обліку підлягають обов’язковій періодичній повірці, яка проводиться кожні 4 роки. Згідно з Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання«, споживачі проводять її власним коштом. Після набуття чинності цього закону, НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) вилучила зі структури тарифу на послуги «Полтаватеплоенерго» повірку лічильників як складову.

На сьогодні для виконання повірки лічильників гарячої води у підприємства укладені договори з комунальним підприємством ПОР «Полтававодоканал» і ТОВ «Еталон-АСП». Звертаємо увагу споживачів: установлення приладу обліку гарячої води неможливе без установлення лічильника холодної. І навпаки. Тому їхню повірку також доцільно проводити одночасно.

У «Полтававодоканалі» ця послуга по обох приладах обліку включає в себе розпломбування/опломбування фахівцями (безкоштовно), демонтаж/монтаж лічильників і встановлення/зняття тимчасових вставок у мережу водопостачання на час відсутності облікових приладів, доставку їх до атестованої метрологічної лабораторії та, власне, перевірку стану лічильників, приведення їх до ладу в разі потреби. Комплекс робіт з повірки одночасно двох водолічильників у «Полтававодоканалі» коштує 349,06 грн. Вся процедура проходження Держповірки триває до 2 тижнів.

«Еталон-АСП» виконує безпосередньо саму повірку приладів обліку протягом доби — без зняття лічильників на місці їх встановлення за допомогою переносної атестаційної установки. Вартість повірки у цьому випадку становить 330 грн. Проте виготовлення свідоцтва про проходження повірки, яке необхідно буде забрати самостійно, займе також до 2 тижнів.

Є й третій варіант — упоратися власними силами. За тестування приладів обліку в метрологічних лабораторіях «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканалу» візьмуть відповідно 2 х 58,64 грн = 117,28 грн і 2 х 53,31 грн = 106,62 грн. Але сюди їх слід привезти самостійно, завчасно замовивши розпломбування та опломбування лічильників у КП ПОР «Полтававодоканал» (послуга безкоштовна), демонтувавши й установивши замість лічильників тимчасові вставки в мережу водопостачання. Робота буде виконана за тиждень.

Інфографіка вартість одночасної повірки індивідуальних лічильників гарячої та холодної води

Інфографіка вартість одночасної повірки індивідуальних лічильників гарячої та холодної води

Кінцевим результатом незалежно від того, хто проводить повірку, має стати відповідне свідоцтво, видане ДП «Полтавастандартметрологія». Для приладів обліку гарячої води термін між повірками на сьогодні становить 4 роки.

Дізнатися точну дату наступної повірки можна за допомогою цілодобового он-лайн сервісу офіційного сайту підприємства «Особистий кабінет споживача» або, якщо ви ще й досі не користуєтеся цим цілодобовим сервісом, зателефонувавши у робочий час на інформаційно-довідкову лінію абонентської служби підприємства на багатоканальний номер (0532) 510-455. (https://bit.ly/2JdzmhK)

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»

12 декабря 2018
11 декабря 2018