«Полтавафарм» сьогодні: два директори, представники влади, Масюк і Ковальчук

«Хочу працювати, а мене не впускають до робочого кабінету», – розповів журналістам новопризначений в.о. керівника «Полтавафарму» Дмитро Майборода. Пройшло вже більше двох тижнів, а чоловік так і не приступив до виконання своїх обов’язків, бо ж проти нього виступили працівники підприємства, розповів у приймальні свого начебто законного кабінету. Пояснити, у чому справа, прийшли його підлеглі та активісти. Більш, ніж трьохгодинну акцію продовжили в актовій залі комунального підприємства. Без гучного «Ганьба!» не обійшлося.

12516683_1114091938632882_1602948863_o

Гаряча дискусія в актовій залі «Полтавафарму»

Працівники комунального підприємства «Полтавафарм» з самого ранку мітингували: спочатку під стінами Полтавської ОДА – прийшли з протестом до губернатора, потім перекривали трасу «Київ-Харків-Довжанський». Свою позицію колектив озвучив минулого тижня.

У той же час призначений в.о. керівника підприємства Дмитро Майборода зібрав журналістів на самому «Полтавафармі», аби розповісти: він готовий працювати, але не має порозуміння із колективом. Чоловік вже працював на підприємстві «Полтавафарм» півтора місяці – був заступником керівника. Він продемонстрував завірене печатками розпорядження про призначення його виконувачем обов’язків керівника комунального підприємства. Дата розпорядження – 4 березня. Відповідне рішення підтвердив і присутній керівник апарату Полтавської облради Юрій Зіневич.

IMG_4594

Юрій Зіневич, Олександр Масюк

– Фактично, з 4-го березня я не міг потрапити на підприємство. Розпорядження завізоване усіма необхідними особами, які мають на це повноваження. Тобто це не особове моє призначення від голови обласної ради. Є виписка про те, що я є чинним виконавцем обов’язків директора, – наголошував Дмитро Майборода.

Напередодні працівники підприємства і активісти, які переймаються цим питанням зазначали: особа, яка внесла Майбороду до реєстру – не полтавський, а столичний нотаріус Сазонова.

12874336_1114091871966222_1951685768_o

Дмитро Майборода

На це Майборода повідомив: тут немає жодних правопорушень, адже сам він офіційно зареєстрований у Києві, проте 5 днів на тиждень перебуває в Полтаві – «приїжджає на роботу»:

– Крім того, єдиний реєстратор на території Полтавської області, де й зареєстроване підприємство, був на лікарняному. Ви ж розумієте, якщо він на лікарняному, то не може проводити жодних реєстраційних дій. А підприємство стратегічне – здійснює постачання лікарських засобів і не може чекати на державного реєстратора, поки той вихворіється, – переконував Дмитро Майборода.

Дмитро Майборода викликав поліцію

Дмитро Майборода викликав поліцію

Також призначений керівник турбується за вчасну виплату заробітної платні. Проте останній тиждень на робочому місці він не може зловити головного бухгалтера Яну Крайню, яка начебто весь цей час організовує акції протесту.

Переконував, що скорочень – не буде:

– Розумію, що у більшості своїй трудовий колектив тут фаховий, це я вже зрозумів, пропрацювавши півтора місяці на посаді заступника керівника, – вважає Дмитро Майборода.


Крім того, керівник поділився: він має юридичну освіту і більше року перебував на керівній посаді в одній з фармацевтичних компаній.

Депутати обласної ради ініціювали створення робочої групи для проведення перевірки «Полтавафарму» щодо здійснення фінансово-господарської діяльності. До неї увійшли діючі обранці, керівник апарату. Тож, перевіривши, робоча група дійшла до висновку: підприємство стає збитковим, втрачає долю ринку, а деякі аптеки втрачають протягом останніх років своїх покупців.

Фасад КП "Полтавафарм"

Фасад КП «Полтавафарм»

– Ніхто не збирався нічого скорочувати, навпаки мова йшла про те, щоб подивитись, яким чином ряд аптек, які входили до складу підприємства, якимось дивним чином вийшли зі складу підприємства. То мова іде лише про розвиток підприємства, – переконував Юрій Зіневич.

А прагнуть зробити фахову перевірку, виявити слабкі місця підприємства, прописати подальшу стратегію розвитку, для того, щоб новопризначений в.о. керівника Дмитро Майборода почав його запроваджувати.

– Це підприємство повинно працювати на благо жителів Полтавщини. Мова про продаж, те, що говорять протестувальники, представники громадськості – продаж, банкротство, не йде. Мета депутатів облради: зберегти це підприємство, розвивати його! Але те, в якому стані воно знаходиться, при тих керівниках, які зараз були до цього, – воно не здатне розвиватися, – наголошував депутат облради, голова профільної комісії Валерій Прядко.

Також депутат зазначив: його турбує ставлення працівників і головного бухгалтера до робочого процесу – принаймні останній тиждень вони протестують:

– А хто ж роботу робить? Вони лише протестують. Тиждень тому представники комунального підприємства зустрічалися з головою облради Біленьким і дійшли до спільних висновків: підприємство продовжує працювати, а ми готуємо все для проведення конкурсу на заміщення посади, – розповів Валерій Прядко.

12674876_1114091921966217_655882337_o

Сутичка активістів з депутатами

Допоки в.о. керівника «Полтавафарму» Дмитро Майборода залучався підтримкою робочої групи та переконував у своїй правоті, з мітингу повернулися працівники підприємства та ті, хто активно займається цією справою останній рік – громадські активісти, зокрема, Олександр Масюк та Василь Ковальчук. У приймальні керівника вони розпочали сутичку.

Колектив вимагав продовжити розмову в актовій залі, а Дмитро Майборода тим часом викликав до КП поліцію, – бо ж йому знову перешкоджають працювати.

В актовій залі працівники висловили недовіру призначеному в.о. керівника викриками «Ганьба» і вимагали покинути місце у президії. Там, до слова, місце зайняли голова управління комунального майна Сергій Сагайдачний, та в.о. керівника (якого визнає колектив і який працює на підприємстві 5 років) Сергій Горбань.

12887291_1114091915299551_1143441730_o

Саме Сергія Горбаня колектив вважає керівником «Полтавафарму»

Дмитро Майборода написав заяву до поліції про перешкоджання діяльності. Конструктиву не вийшло, констатували депутати.

– Громадськість, як вони самі себе називають, сьогодні завадили провести конструктивну розмову з колективом. Тож завтра плануємо зберемось робочою групою з керівником облради та представниками «Полтавафарму», спокійно поговоримо. Та єдина вимога, яку висуває колектив – тільки не Майборода. На жаль, чи на щастя, підписати розпорядження на призначення керівника може нині лише голова облради, – пояснив Валерій Прядко.

12443454_1114091931966216_1606588682_o

Депутати ж, у свою чергу, можуть хіба що затвердити керівника за результатами конкурсу. Положення про його проведення майже готове, говорять депутати, воно вже пройшло розгляд на 4-х комісіях, тож на пленарному засіданні сесії 4 чи 8 квітня його погодять. Проведуть конкурс за 40 днів з моменту прийняття положення.

Юлія Логвиненко

фото: Олег Журавльов

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: