Полтава запозичить у Харкова досвід соціально-медичного захисту населення

0

12 жовтня делегація з Полтави прибула до Харкова, для того щоб запозичити досвід соціально-медичного захисту населення. Зацікавлення полтавців викликали напрацювання харків’ян у системі надання паліативних послуг і робота з дітьми-інвалідами.

Фото: city.kharkov.ua

Делегація мала на меті відвідати Центр реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів дитинства «Промінь», а також міський та обласний хоспіси. Перед візитом замісник харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан та замісник полтавського мера Світлана Порохня підписали меморандум про співпрацю у цих напрямках.

Питання паліативної допомоги, організації хоспісів та виїзної допомоги додому не мають широкого розповсюдження в Україні і лише починають підніматися у нашому суспільстві. Харків має п’ятирічний досвід у цій галузі і лише зараз ми беремо на себе сміливість ділитися ним. Спочатку ми самі їздили до Полтави, ознайомились з їх системою соціально-медичного захисту населення, а потім запросили їх до себе. Сьогодні ми підписали меморандум, усвідомивши, що нам є чим обмінюватись, не дивлячись на різницю у масштабах наших міст. Загалом, досвід співпраці у нас довготривалий, але у цих напрямках ще все попереду, – зауважила Світлана Горбунова-Рубан.

Полтавці поділились власними враженнями від візиту до Харкова. Начальник управління охорони здоров’я Полтави Сергій Котов повідомив, що у Полтаві поки що немає хоспісів, а тому харківський досвід у цьому направленні дуже важливий.

У Харкові багато напрацювань у сфері охорони здоров’я та й у багатьох інших питаннях ви попереду більшості областей. Для нас, перш за все, цікаво вивчити ваш досвід у створенні хоспісів, наданні паліативної допомоги, подивитись на ці процеси зсередини. Ми також плануємо відкрити хоспіс у Полтаві і я впевнений, що харківський досвід дасть нам можливість якнайшвидше реалізувати цей проект, – повідомив Сергій Котов.
Директор Центру реабілітації дітей-інвалідів у Полтаві Людмила Лисенко націлена приділити найбільше уваги роботі харківського Центру реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів дитинства «Промінь».

Мені відомо, що у Харкові цей центр працює давно, там застосовується багато різних методик. Мені дуже цікаво почерпнути щось нове, чого немає у нашому центрі. Підписання меморандуму дає впевненість, що наша співпраця триватиме довго. Я розраховую на те, що харків’яни приїдуть на екскурсію до нашого центру у Полтаві, адже для нас важливий погляд колег на нашу роботу, – зазначила пані Людмила.

Юлія Злепко

Коментувати

21 березня 2018