Полтава пасе задніх у рейтингу прозорості інвестиційного сектору міст

Трибуна
2018-11-13

Сьогодні у Полтаві презентували результати дослідження прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України. Рейтинг склала організація «Transparency International Україна». На основі 17 індикаторів методології, максимальна оцінка, яку може отримати місто, дорівнює 20 балів.

Цибенко

Катерина Цибенко

За переважну більшість показників Полтава взагалі не отримала балів, що може свідчити про недостатній рівень організації взаємодії міської влади та бізнесу. Наприклад, «нулі» для нашого міста були у питаннях:

  • Чи проводяться відкриті публічні заходи для обговорення проектів регуляторних актів та оприлюднюється інформація про хід заходів (протокол, стенограма), їх результати, врахування або неврахування пропозицій та зауважень?
  • Чи оприлюднюється на офіційному сайті проекти рішень регуляторних актів міської ради та виконкому в передбачений законом термін?
  • Чи оприлюднено на Єдиному державному порталі відкритих даних перелік діючих регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення?

Відтак, Полтава, з результатом у 1,2 бали, посіла 88 місце зі ста. Як зазначають експерти, збір інформації проводився у червні-серпні цього року, тому частина вказаних недоліків вже могла бути виправленою.

Прозорість

Присутні представники міської влади категорично не погодились зі значною частиною рекомендацій, оскільки вони вважають, що необхідні дані вже розміщені на сайті.

– В нас виникає ряд запитань до методології збору інформації та її опрацювання. Ті, хто знають реальну ситуацію, не погоджуються з цією оцінкою. Тому що на нашому сайті є інформація, можливо, ще потрібно доопрацювати сайт, щоб він був більш зручним. Але вся необхідна інформація на сайті є, — прокоментував начальник управління економічних питань виконавчого комітету Полтавської міської ради Володимир Волік.

Стосовно методів збору інформації, представники міськради говорять, що хочуть побачити звернення, на основі якого надавалась відповідь, що вплинула на оцінку. Можливо, заявка взагалі не опрацьовувалась.

– В мене є підозра, що запит не надійшов або був в електронному вигляді і не був опрацьований. Звісно, Полтава заслуговує вищої оцінки. Ми постійно порівнюємо наше місто з іншими за різними економічними показниками. У порівнянні з Черкасами, Сумами, Вінницею, Полтава займає переважно перші місця. За обсягами капітальних інвестицій — ми перші серед цих міст. За обсягами будівництва та прямих іноземних інвестицій — другі. Я не розумію, як з такими показниками ми можемо бути в кінці рейтингу. — додав Володимир Волік.

Волік

Володимир Волік, начальник управління економічних питань Полтавської міської ради

Експерти «Transparency International Україна» пояснили методологію дослідження.

– Представники влади кажуть, що якась людина неправильно склала відповідь на інформаційний запит, але це теж показує «професіоналізм». Насправді, я думаю, що якщо якась інформація відсутня — її варто розмістити, а не одразу захищатись. Ми приїхали не з критикою, а довести, що є можливість зробити краще, — розповіла керівник програми Катерина Цибенко.

Міста, які знаходяться вище в рейтингу, говорить Катерина, більш інвестиційно привабливі — там відкривається бізнес, туди вкладають інвестори.

– Я думаю, що міській владі треба сприймати рейтинг не як критику, а просто як рекомендації. Згідно з нашим дослідженням, станом на початок вересня, у Полтаві лише один показник повністю виконаний і другий частково. Це — оприлюднення всіх регуляторних актів в одному місці та такий собі «поганенький» інвестиційний портал, до якого пропонується додати інвестиційні об’єкти, будівлі, землі тощо та інформацію про те, які навколо є облаштовані комунікації (електрика, вода, тощо), — каже керівниця програми.

Організатори дослідження запропонували представникам міської влади, наприклад, запровадити електронні аукціони.

– Щоб право на те, де поставити МАФ, визначалось не так, що хтось заніс більше грошей, як буває в інших містах, а відкрито та конкурентно на аукціоні, — додала Катерина Цибенко.

Раніше повідомлялось, що Полтава спустилася ще нижче в рейтингу прозорості міст України.

Владислав Башук

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: