Полтава опинилась посередині рейтингу публічності органів місцевого самоврядування області

Полтава опинилась посередині рейтингу публічності органів місцевого самоврядування області. Про це та інші здобутки місцевої влади розповіли на прес-конференції «Прозорі ради 2018-2019», яку організували фахівці Інституту Аналітики й Адвокації.

Вячеслав Курило

Відповідне дослідження проведели представники ГО «Інститут Аналітики та Адвокації» в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative). Експерти розглянули та проаналізували ряд місцевих рад області та Полтавську обласну раду на відповідність критеріям оцінки, які були розроблені у співпраці з громадським центром політичних студій та аналітики «Ейдос».

Серед основних критеріїв оцінювання — наявність механізмів запобігання конфліктів інтересів, доступ до засідань влади, оприлюднення поіменного голосування, результатів засідань, механізми подання та впровадження громадянських ініціатив, звітування депутатів та голів рад.

Кожен з параметрів розглядався за 3 критеріями:

  • закріплення на рівні НПА;
  • імплементованість;
  • придатність до використання.

Навесні 2018 року Коаліція «Прозорі Ради» розпочала роботу з 16 місцевими радами в Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській та Чернігівській областях. На Полтавщині таких органів — чотири: Полтавська обласна та Полтавська міська, Кременчуцька та Миргородська міські ради.

На думку експертів, за останні роки рівень прозорості та якості звітності органів місцевої влади виріс в середньому на 50%, проте й досі має ряд зауважень.

— На жаль жодна з наших рад не дотягує до задовільного рівня, — говорить консультант з юридичних питань ІАА Вячеслав Курило.

Він зазначив, що наразі в кожній з досліджуваних рад області існують певні проблеми з публічністю. Наприклад, якщо у Полтаві всі громадяни мають вільний доступ на засідання комісій, то в інших містах це вдається не завжди. Також у багатьох радах існують певні проблеми із вчасною публікацією проектів рішень, розкладів засідань тощо.

Відповідно до складеного рейтингу, Полтава опинилась посередині рейнтингу міськрад області з резйльтатом у 64,3%.

Тоді як облрада має 71,7%.

На основі проведених аналізів експерти розробили власні рекомендації для покращення прозорості роботи міських та обласної рад.

Вячеслав Курило зазначив, що вже у жовтні цього року презентують звіт за результатами повторного аналізу рівня імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

В наступному році будемо серед лідерів,ось подиветесь!

2019-06-21
Олександр
Відповіcти
0

Полтава останнім часом стає все кращою і кращою.Гордимося нею!

2019-06-21
Таміла
Відповіcти
0

Те, що є програма, де громадяни міста можуть контролювати витрати бюджетних коштів, це добре і тому вже все стає прозорішим і прозорішим.

2019-06-21
Марина
Відповіcти
0

Є до чого прагнути, але ж і маємо відмінний результат.

2019-06-21
Юлія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: