Полтава – на 70 місці у рейтингу прозорості українських міст

У рейтингу прозорості – 100 міст України. Полтаву за цим показником відкритості і зрозумілості діяльності міської влади та взагалі процесів у місті «обійшли» навіть «земляки»: Кременчук (8 місце), Горішні Плавні (22 місце) та Миргород (44 місце).

Полтава

Полтава

Полтава опинилася на 70 місці у рейтингу прозорості серед 100 найбільших міст України. При оцінюванні, наскільки місцеве самоврядування дотримується найкращих практик прозорості та підзвітності, враховується велика кількість показників: житлова політика, зрозумілість кадрових призначень, здійснення закупівель за бюджетний рахунок, землекористування та будівельна політика, діяльність комунальних підприємств, використання комунального майна та ін.. Судячи з результату, Полтаві поки що похвалитися особливо нічим. В інших містах області – Кременчуці, Горішніх Плавнях, Миргороді – справи у кілька разів кращі. Найгірші – у Лубен, які аж на 95 сходинці рейтингу.

На першому місці у рейтингу – Львів, хороші показники також у Кропивницького, Івано-Франківська, Миколаєва та Києва. Зовсім сумно натомість – у Лимані, Дунаївцях, Боярці, Мирнограді та Новомосковську. Зауважимо, усе це – райцентри. Серед обласних центрів гірший результат, ніж Полтава, не показав ніхто.

Довідково. Проект «Прозорі міста» працює над вирішенням проблеми корупції в місцевих органах самоврядування та недотримання найкращих практик в прозорості та підзвітності. Внаслідок децентралізації більше влади та фінансових ресурсів переходять на рівень муніципалітетів, для зміцнення місцевого самоврядування. Це є ризиком для збільшення корупції на локальному рівні. Тому дуже важливим на даному етапі є підвищення прозорості міст, адже без цього вся користь від децентралізації може бути нівельованою. Тож проект спрямований на мотивацію та підтримку українських міст для більшої прозорості, підзвітності та участі громадян у формуванні політики.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Полтава город консерваторов

2017-06-30
Дима
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: