Полтава і Кременчук формують чверть бюджету області

Трибуна
2019-04-03
4

Аналітики порівняли бюджети двох найбільших міст Полтавщини.

 

Представники коаліції “Прозорі ради” в Полтавській області порівняли бюджети двох міст регіону. Під час дослідження виявили, що бюджет Полтави більший за кременчуцький на 700 млн грн. Водночас, із урахуванням населення, на одного мешканця припадає практично ідентична сума – 12 тис. грн.

Аналітики визначили, що два міста формують значну частку бюджету Полтавської області.

– Зведений бюджет Полтавщини 2019 року складає 26 млрд грн. Водночас частка кожного з міських бюджетів становить відповідно 10% та 13%. Разом два міста формують майже чверть бюджету області, – повідомив Олександр Ткаченко, консультант з аналітики Інституту аналітики та адвокації.

У ході дослідження виявилось, що частка податків жителів Кременчука до бюджету міста перевищує аналогічні показники у Полтаві. Зокрема, кожен житель Кременчука у віці від 16 до 64 років у середньому сплачує 8 656 грн у рік, у той час, коли полтавець – 7 516 грн.

– Полтавський бізнес наповнює міський бюджет на 277 млн грн. У грошовому еквіваленті це вдвічі більше, ніж в Кременчуці – 129 млн грн. Інша відмінність – через екологічне забруднення від великих підприємств бюджет Кременчука отримує 6 млн грн, а Полтави – 0,5 млн грн, але для кожного міста це невеликі кошти, – пояснив Олександр Ткаченко.

В обох досліджуваних містах частка видатків на освіту, медицину, соціальний захист і культуру – майже ідентична. Але в Полтаві значно більше витрачають на житлово-комунальне господарство. Грошові видатки Кременчуцького  міськвиконкому у 4 рази перевищують витрати обласного центру. Проте фінансування роботи апарату виконкому майже однакове: 59 млн грн для Полтави і 50 млн для Кременчука.

Полтава віддає до державного бюджету у 2 рази більше коштів, ніж Кременчук. Разом вони перераховують 281 млн грн. Це становить 54% від реверсної дотації Полтавської області, яка складає 524 млн грн.

Виплата дотацій означає, що обидва бюджети є прибутковими і впродовж року зростають. На сесіях міських рад влада систематично додає кошти на витрати, щоб вирішити нагальні проблеми громади. Потім все залежить від ефективності використання виділених коштів.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Інтересне порівняння і аналогія. А шо там Горшіні Плавні?

2019-04-03
Рая
Відповіcти
0

Та Кременчук нас просто взув,ви що не поняли цього))))

2019-04-03
Діма
Відповіcти
0

Не знала,що в Полтаві і Кременчуці майже однакова кількість населення і бюджет теж.

2019-04-03
Ангіна
Відповіcти
0

Завжди подобався Кременчук,якись він продвинутіший чи шо, навіть чим Полтава.

2019-04-03
Ілона
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: