Poltava FILM Festival. Перший міжнародний кінофестиваль документального кіно у Полтаві

Зовсім скоро у Полтаві розпочнеться міжнародний кінофестиваль документального та історичного кіно. Про те, де відбуватиметься фестиваль та які роботи презентуватимуть глядачам розповів Трибуні один із керівників заходу ісландець Ейнар Тор.

12314135_460129490841209_3670609264093311140_n

Poltava FILM Festival 2016

27-29 травня у Полтаві відбудеться міжнародний кінофестиваль Poltava FILM Festival. Це новий фестиваль ісландсько-української ініціативи, що відкриває кіно- і документальні сцени, фокусуючись на українських кінорежисерах, а також ісландських стрічках в ряді жанрів.

Ідея його проведення виникла у відомого полтавського художника, драматурга, члена Гільдії кінорежисерів України Олега Мінгальова та ісландця, члена Міжнародної асоціації кінорежисерів Ейнара Тора. Вони хотіли представити українській аудиторії якісні світові документальні фільми та драми, забезпечуючи дружню атмосферу для взаємодії між публікою і режисерами з усього світу.

– У червні-липні минулого року саме в Миргороді у нас з’явилася ідея зробити цей кінофестиваль. Ми звернулися за допомогою до місцевих високопосадовців, які спочатку підтримали ідею. Звісно, були й проблеми з технічним оснащенням, які мали вирішитися, але на жаль в квітні цього року нам повідомили, що можливість проведення фестивалю у Миргороді мінімальна. Тож Олег Мінгальов запропонував провести його у Полтаві, де це технічно зробити більш зручніше, а сам фестиваль – більш масштабним, – говорить Ейнар Тор.

Пан Ейнар говорить, що більшість кінорежисерів, які були запрошені взяти участь у цьому фестивалі, із задоволенням погодилися приїхати до Полтави, тому що їм подобається проводити подібні фестивалі у маленьких містечках.

Фото: Олег Журавльов

Ейнар Тор Фото: Олег Журавльов

Головна ідея, яка закладалася в фестиваль, фільми не повинні мати жодного політичного підґрунтя і спрямовані на схожість між Полтавою та Ісландією. До показу обрано найкращі фільми ісландських та американських кінорежисерів про природу, історію, мистецтво, що демонструють характер ісландців, екологічні проблеми країни.

Серед представлених картин фільми від 70 до 90 хвилин, а також історичний фільм на 60 хвилин. Більшість картин транслюватимуться ісландською мовою з англійськими субтитрами. Також представлять роботу київського режисера і дві роботи з Харкова. Фільми були зняті у різний час, найдавнішому фільму «Dreamland» виповнилося 10 років, його відзначили різними нагородами. Деякі роботи, що будуть представлені на фестивалі, навіть були номіновані на Оскар. Зі слів ісландця, фільми дуже високої якості.

– У Полтаві достатньо швидко вдалося все організувати. Завдячуємо Ісландському кіноцентру, який підтримав цю ідею. Також ведеться тісна співпраця з деякими організаціями, у зв’язку з тим, що це напівблагодійний проект і немає ніякого комерційного підґрунтя, – говорить Ейнар Тор.

Велику підтримку у вирішення організаційних питань та промоції фестивалю надає Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Котляревського та Полтавський центр «Вікно в Америку».

Ейнар Тор

Олег Мінгальов та Ейнар Тор Фото: facebook

Фестиваль проходитиме на конкурсній основі. Очолюватиме журі Ейнар Тор. Йому допомагатимуть оцінювати фільми Тетяна Ретівова – громадянка США, директор київського видавництва «Каяла» та артлітсалону «Бриколаж»; Карлос Джао Корейя – професор філософії Лісабонського університету; Рашид Бакаї – доктор соціології з Марокко та Людмила Стельмах (Кучеренко) – відома полтавська журналістка, президент Полтавського обласного медіа-клубу. 29 числа у Краєзнавчому музеї відбудиться нагородження переможців фестивалю.

Ейнар Тор сподівається, що все пройде достатньо вдало. Вони вже планують у наступному році провести подібний фестиваль знову ж таки у Полтаві, та додати більше скандинавських країн-учасників, і зробити захід більш доступним для глядачів. Ведуться перемовини про можливість трансляції фестивальних фільмів у місті.

Кінофестиваль проходитиме 27-29 травня в 4D-кінотеатрі «Київ» (5 поверх ТРЦ «Київ», вул.Зіньківська, 6/1А).

Вже 27 травня в Полтавській державній аграрній академії читатимуть лекцію на тему: «Що таке мистецтво?» Вхід вільний, початок о 9.30.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: