Польський досвід співпраці влади та громади впроваджують у Полтаві

Громадська організація «MART» приїхала до Полтави з інформаційною компанією в рамках Українсько-Польського проекту «Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик».

Фото: Олена Костиря

Фото: Олена Костиря

Одним із інструментів побудови ефективної місцевої демократії є практика консультацій місцевої влади з громадою щодо рішень і дій стосовно важливих місцевих проблем. На відміну від Польщі, Україна має невеликий досвід використання методу консультацій. Тому проект «Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик» покликаний активізувати місцеві громадські ініціативи, організації та місцеву владу розробити ефективні механізми консультацій з громадою для вирішення важливих місцевих проблем.

Організатори заходу розповіли зацікавленим представникам територіальних громад щодо можливості співпраці з проектом. На зустріч прийшло двадцять осіб, серед них: активісти місцевих територіальних громад, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, місцевого бізнесу, та журналісти.

Поляки мають досвід різних механізмів консультацій. Тож ми хочемо разом з українськими колегами з Полтавської, Сумської та Чернігівської областей попрацювати протягом року та проаналізувати, як практика консультацій працює у Польщі. Для цього будемо зустрічатись на тренінгах та розробляти ефективні механізми співпраці.

Вже розробили освітню програму розвитку місцевої громади, яка базуватиметься на правах людини, – сказав координатори проекту Руслан Буров (ГО «MART»).

IMG_5463

Руслан Буров Фото: Олена Костиря

Подібні проекти в Україні проводяться не вперше. Зокрема, завершився пробний проект «Співпраці місцевої влади і громадських організацій», коли об’єднали представників влади місцевого самоврядування і громадських організацій. Працюючи в команді, вони проходили декілька тренінгів про розробці процедур взаємодії.

– Проект був пілотним, проте досить вдалим. В деяких місцевостях розроблені процедури були прийняті на рівні місцевого самоврядування, як офіційні положення. Тепер за ними працюють. Запрошуємо до участі у проекті і полтавських громадських активістів та представників влади,– додав Руслан Буров.

IMG_5474

Руслан Буров Фото: Олена Костиря

Під час зустрічі також обговорили актуальні місцеві проблеми та отримали консультації юриста щодо питань місцевої демократії, обговорили питання співпраці з проектом.

IMG_5479

Учасники зустрічі

Зустріч у Полтавській області відбулася за підтримки Благодійної організації «СВІТЛО НАДІЇ».

Хто може взяти участь у конкурсі

До подання заявок на участь у проекті запрошуються місцеві групи (по 3 особи), до складу яких входять дві особи, які є громадськими активістами і одна особа, яка представляє місцеве самоврядування будь-яких населених пунктів Полтавської, Сумської та Чернігівської областей, які

– Мають мотивацію отримати нові компетентності щодо дії місцевих консультативних механізмів з метою ефективної участі місцевої громади у процесі прийняття рішень;

– Візьмуть на себе зобов’язання щодо спільної командної роботи над вирішенням конкретних місцевих проблем свого населеного пункту шляхом розробки та впровадження консультативних механізмів;

– Готові брати участь у всіх етапах проекту, відвідувати усі сесії навчально-практичних семінарів, робочих зустрічей, навчальної поїздки, виконувати передбачені проектом завдання;

– Проведуть пілотування розроблених в рамках проекту консультативних механізмів із залученням місцевої громади на прикладі вирішення однієї із актуальних місцевих проблем.

Місцеві групи, якими будуть подані заявки на участь у проекті будуть запрошені за результатами конкурсного відбору. Участь у проекті зможуть взяти 6-ть місцевих груп (по 3 особи в кожній) із 6-ти населених пунктів 3-х областей України (Чернігівська, Полтавська, Сумська). У проекті також візьмуть участь представники Регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях (по одній особі із кожної області) і журналісти.

Як подати заявку

Для участі у конкурсі

1) Представники громадських організацій і місцевого самоврядування будь-якого населеного пункту Полтавської, Сумської та Чернігівської областей мають домовитись і створити групу учасників проекту, що буде складатись із 3-х осіб (2 – від громадської/их організації/ій, 1 – від місцевого самоврядування) і надіслати від своїх організацій листи щодо намірів участі у проекті в якості партнерів, як єдина місцева група;

2) Усі учасники кожної місцевої групи індивідуально мають зареєструватись, заповнивши реєстраційну анкету он-лайн за посиланням: http://edu.helsinki.org.ua/zajavka (зверніть увагу: для отримання доступу до форми заявки необхідно спочатку зареєструватися на сайті http://edu.helsinki.org.ua/user/register та дочекатись підтвердження реєстрації вашої кандидатури на вказану вами адресу електронної пошти). Прохання приділити належну увагу опису мотивації під час заповнення анкети!

Усі дії щодо участі у конкурсі необхідно зробити до 23.30, 8 червня 2016 року.

Ваші місцеві групи вважаються зареєстрованими на участь у конкурсі, якщо ви отримали про це повідомлення від організаторів.
Представники місцевих груп, які за результатами конкурсу будуть запрошені до участі у проекті, отримають запрошення з логістичною інформацією від організаторів до 11 червня 2016 року.

Довідка: Проект «Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик» реалізується Гельсінським Фондом з Прав Людини (Польща), громадською організацією «MART» (Україна), Центром гуманістичних технологій «АХАЛАР» (Україна) в рамках Польско-Канадскої Програми Підтримки Демократії, що фінансується коштами польської допомоги для розвитку Міністерства Іноземних Справ Республіки Польща та Канадського Міністерства Іноземних Справ, Торгівлі та Розвитку.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Надеюсь, что это будет работать, а не для галочки 🙁

2016-05-25
Дробь
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: