Половина лікарень Полтави отримують від благодійників кошти на медикаменти

3

Інститут аналітики та адвокації дослідив джерела фінансування 76% лікарень, які розташовані у м. Полтава.

ГО «Інститут аналітики та адвокації» провів моніторинг бюджетних та благодійних фінансових ресурсів, які витратили на закупівлю медикаментів та перев’язувальних матеріалів за І півріччя 2018 року. Серед 34 обласних, міських та районних лікарень, які знаходяться у Полтаві, дослідження охопило 26 закладів охорони здоров’я.

Аналітики визначили, що за перше півріччя 2018 року на закупівлю медикаментів та перев’язувальних матеріалів з місцевих бюджетів виділили 31,7 млн грн. Натомість благодійні медикаменти отримали 14 (58%) лікарень у розмірі 1,5 млн грн.

Майже половина досліджених лікарень Полтави (а саме 12) не отримали жодних ліків або перев’язувальних матеріалів від благодійників за січень-березень 2018 року. Наводимо окремі випадки найбільшої та найменшої “важливості” благодійництва для лікарень Полтави:

В обласному Центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом благодійна допомога переважала бюджетне фінансування, а 5-а міська клінічна лікарня отримала ідентичний до бюджетного обсяг благодійних ресурсів. Значну частку пожертв одержала Полтавська дитяча міська лікарня.

— Існує щонайменше два види руху благодійних пожертв у лікарнях Полтави. У першому випадку пацієнти надають гроші або матеріальні блага лікарням. Другий випадок передбачає, що пацієнти жертвують кошти благодійній організації, яка купує для лікарні медикаменти, обладнання, господарські товари, продукти харчування, оплачує послуги або підтримує фінансово, — розповів Дмитро Пономарьов, аналітик ІАА.

Довідково: Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

22 февраля 2019
21 февраля 2019
20 февраля 2019