Поліція розповіла про найбільш поширені види шахрайства в Інтернеті та як їх уникнути

0

До пасток аферистів на Полтавщині цього року потрапили вже більше 980 громадян.

Поліція розповіла про найбільш поширені види шахрайства в Інтернеті та як їх уникнути

Поліція розповіла про найбільш поширені види шахрайства в Інтернеті та як їх уникнути

За інформацією Головного управління поліції області, серед жертв шахраїв найбільше користувачів Інтернет-магазинів, абонентів мобільного зв’язку та власників платіжних карт.

Працівники поліції підготували добірку найбільш поширених видів шахрайств, а також рекомендації від експертів – як їх уникнути.

Шахрайська схема «ВАШ СИН У ПОЛІЦІЇ»

Шахраї телефонують жертві посеред ночі або рано вранці і повідомляють, що поліція затримала родича, наприклад, з наркотиками. Пропонують за його звільнення перерахувати гроші на банківську карту або передати кур’єром.
Поради, які слід взяти на озброєння:
•    Правоохоронці телефонують, щоб поінформувати або викликати до відділу поліції.
•    Якщо вимагають гроші або інші послуги, необхідно негайно обірвати розмову.
•    Знайдіть 5 хвилин, щоб перевірити отриману інформацію (зателефонуйте близькій людині, загляньте до її кімнати чи зв’яжіться з друзями).
•    Обов’язково запам’ятайте номер шахрая та негайно телефонуйте до поліції.

Шахрайська схема «З ВАШОЇ КАРТКИ НАМАГАЮТЬСЯ ЗНЯТИ КОШТИ»

Шахраї телефонують жертві або надсилають СМС. Їх мета – вивідати реквізити платіжних карт та інші персональні дані клієнтів банків.
Що варто запам’ятати, аби не стати наступним у списку обдурених власників платіжних карт:
•    Є тільки один номер Контакт-центру банку – він вказаний на зворотному боці пластикової карти.
•    В СМС від банку Вам ніколи не запропонують перейти на сайт або зателефонувати на інший номер телефону. Тим більше вночі, коли фінансові установи не працюють!
•    Ніколи і нікому, за жодних обставин не розголошуйте дані вашої платіжної карти. Працівники банку ніколи не запитують PIN-код, термін дії карти, CVV2 або CVC2 код.

Шахрайська схема «ПРОДАЖ В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНІ»

Зловмисник створює аналог вже існуючої сторінки з товаром, від себе додає тільки номер телефону і банківської карти. Усі Інтернет-афери, пов’язані з продажем товару, об’єднує одна умова – 100-відсоткова оплата або передоплата на відповідний картрахунок.

Ошуканих продавців у статистиці Інтернет-шахрайств значно менше, порівняно з покупцями. Однак такі приклади є, тому слід взяти до уваги поради експертів і тим, хто купує і тим, хто продає товар.

Розраховуйтесь зі службою доставки по факту отримання товару
•    Не переказуйте кошти на гаманці електронних платіжних систем (Електронний гаманець – це рулетка! Ідентифікувати особу продавця (покупця) практично неможливо)
•    Якщо вам пропонують перерахувати кошти на картрахунок – вимагайте від продавця (або покупця) копію паспорта, а від Інтернет-магазинів – реєстраційні документи.

Так ви зможете перевірити, чи співпадають банківські реквізити з даними продавця (або покупця). Шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжності між анкетними даними продавця та власника картрахунку.

20 липня 2018