Поліція Полтавщини продовжує штрафувати продавців первоцвітів

Лілія Войцехівська
17:04 | 06 квітня 2019
3

Поліція вже склала 12 адміністративних матеріалів від початку профілактичних заходів «Первоцвіт».

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Полтавської області.

У рамках заходів «Первоцвіту» поліцейські мають право складати адміністративні матеріали за торгівлю з рук у невстановлених місцях (ст. 160 КУпАП), а також за недотримання правил торгівлі на ринках (ст. 159КУпАП).

Штрафні санкції за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (88-1 КУпАП) – від 510 до 1700 гривень із конфіскацією рослин.

За аналогічні дії з рідкісними рослинами (занесеними до Червоної книги), які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, адміністративним законом передбачений штраф від 1700 до 3400 гривень із конфіскацією.

Також за незаконне добування, знищення або пошкодження таких рослин передбачена компенсація – від 49 до 62 гривень за одну знищену рослину.

Профілактична операція «Первоцвіт» триватиме до 30 травня. Поліція і природоохоронні органи, відповідно до компетенції і повноважень, забезпечуватимуть охорону рослин, занесених до Червоної книги України.

Зазначимо, що ранньоквітучі квіти зменшують свою чисельність та поширення від таких дій, а тому занесені до Червоної книги України. Зокрема, це всі види підсніжників, білоцвітів, майже всі види шафранів (крокусів), сну, рябчиків. Наймасовішим є продаж саме підсніжників.

Не залежно від того, де була зірвана квітка: чи у лісі, чи на власному городі – це, у будь-якому разі, правопорушення відповідно до законів України.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

І скількох уже оштрафували?

22:28 | 06 Квітня 2019
Ганна
Відповіcти
0

і квітів шкода, і людей. Це ж сезонний заробіток і всі питають урвать собі.

20:01 | 06 Квітня 2019
Рада
Відповіcти
0

А якшо вона їх зірвала у себе у дворі,вони всодно відцвітуть,атак і людина копійку заробе і комусь приємний букутик буде.

19:53 | 06 Квітня 2019
олег
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: