Поліція наразі не затримала жодного з кременчуцьких тітушок, які охороняли скандальну арку та спровокували сутички у центрі Полтави

1

6 квітня керівник національної поліції Олег Бех провів прес-брифінг, під час якого розповів усі подробиці розслідування у справі арки “Газетний ряд”. Як стало відомо, поліція затримала 6 осіб, з числа представників охоронної фірми “Скорпіон 2016”, які брали участь у сутичках. Під час роботи з ними у них було вилучено кийки, зброю та ніші спецзасоби. Потім полісмени їх відпустили. Поліцейські твердять, що після проведення слідчих дій їм буде оголошено підозру, і тоді їх можна буде затримати згідно закону.

Поліція не затримала жодного з кременчуцьких тітушок, які охороняли арку газетний ряд

Поліція не затримала жодного з кременчуцьких тітушок, які охороняли арку “Газетний ряд”

Головний полісмен області Олег Бех розповів, що спочатку починався мирний мітинг, який через дії кременчуцьких охоронців переріс у збройне протистояння.

 – Спочатку зібралося 50 мешканців, аби висловити свій протест проти незаконної на їх думку забудови. Дії представників кременчуцької охоронної фірми “Скорпіон 2016”, які охороняли будівельників, призвели до ескалації конфлітку. Розпочалися сутички між ними та противниками забудови арки. Загалом же у мітингу взяли участь близько 500 людей, – говорить Олег Бех, керівник обласної поліції. 

Голова ГУ НП області особисто контролює хід розслідування.

Журналісти та активісти, які прийшли на прес-конференцію, запитували поліцію, наскільки вона була готовою до цього конфлікту. Зокрема, Вікторія Лоза, експерт громадської ради при МВС УКраїни, керівник ГО “Вартові життя” зазначила:

 – Зранку я прочитала інформацію, що біля арки будуть тітушки. Я пішла, підготувалася, взяла вдома аптечку, і пішла на місце подій готовою надавати допомогу. Чому поліція не була готова до цього? Ви ж дорослі люди, ви ж користуєтеся інтернетом, – сказала Вікторія Лоза. 

Олег Бех відповів:

 – Акція планувалася мирною. Коли охоронці спровокували конфлікт, ми оперативно на це відреагували. У цій справі повинно зібрати докази, провести слідчі дії, і буде дана відповідна оцінка. І тільки тоді справи будуть спрямовані до суду, – сказав полісмен. 

На брифінг прийшли інші громадські активісти. Зокрема Ігор Кіянчук висловив своє обурення з приводу роботи поліцейських на місці подій. Він вважає, що правоохоронці покривали:

 – Представники батальйону “Полтава” запакувала одного з полтавських активістів мітингу і прикрила охоронців, що били людей, коли ті заховались в Полтавській галушці. Чому поліція покриває злочинців, тітушок?

На це підполковник поліції Сергій Чиж відповів:

 – На нашу думку дії правоохоронців дали можливість запобігти збільшенню кількості постраждалих. Завдяки батальйону пролилося менше крові, ніж могло бути. Після проведення слідчих дій ми зможемо оголосити свою підозру, як представникам охоронної фірми «Скорпіон 2016», а також іншим особам, які брали участь в сутичках. Якщо будуть надані відповідні докази і дії охоронців будуть визнані протиправними, то можливо фірма «Скорпіон 2016» буде позбавлена ліцензії, – сказав Сергій Чиж.

Кийки, зброю та інші спецзасоби, якими представники охоронної фірми завдали тілесних ушкоджень учасникам акції, передано на експертизу. Після проведення слідчих дій є можливість

Поліція затримала 6 осіб, з числа представників охоронної фірми. Під час роботи з ними у них було вилучено кийки, зброю та ніші спецзасоби. Потім полісмени їх відпустили. Після слідчих дій їм буде оголошено підозру, і тоді їх можна буде затримати згідно закону.

Відкрито 5 кримінальних справ: 2 – за хуліганство, 1 – пошкодження майна, 1 – нанесення тілесних ушкоджень полісмену, і 2 по статті нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Коментувати

1 Коментар
Юра
• 15:05 | 06 квітня 2017

Ну вот это уже смех сквозь слёзы. Зато я лично видел как лицом в пол клали свободовцев и активистов.

Відповіcти
23 березня 2018
22 березня 2018