Поліція і активісти за круглим столом. Результати перемовин

0

8 квітня під стіни Головного управління національної поліції Полтавщини на мітинг прийшли понад 200 активістів. Після публічного обговорення питань і вимог робоча група мітингувальників і керівників поліції працювала за круглим столом. Мета – сформувати алгоритми співпраці. Домовленості між поліцією та активістами передаємо за пунктами.

Поліція і активісти за круглим столом. Результати перемовин

Поліція і активісти за круглим столом. Результати перемовин

У склад робочої групи активістів увійшли лідери “Штабу Супротиву” Юліан Матвійчук, Станіслав Пєєв, представники громадських силових формувань з Полтави й інших міст, а також Сергій Міщенко, мешканець будинку за адресою вул. Соборності, 27. Спікери з боку поліції – Олег Бех (очільник ГУНП Полтавщини), Сергій Чиж (начальник слідчого управління), Руслан Бірюков (начальник кримінальної поліції) і Олександр Терела (начальник Полтавського відділу поліції). Оскільки згадана частина зустрічі пройшла без журналістів, результати наради повідомив головний речник ГУНП Полтавщини Юрій Сулаєв.

Ключовий меседж – Поліція є і залишається аполітичною.

1.Прикласти максимум зусиль для притягнення до кримінальної відповідальності винних у нанесенні умисних тяжких тілесних ушкоджень та тілесних ушкоджень середньої ступені тяжкості особам, які брали участь у мирному мітингу 5-го квітня у центрі міста Полтава.

2. Охоронятимуть правопорядок і забезпечуватимуть спокій у місті поліція разом з представниками громадськості. Загальний інструктаж призначений на 17-ту годину 8-го квітня біля Полтавської обласної державної адміністрації.

3. Прийняли спільне рішення про охорону меморіальних таблиць загиблим героям – учасникам АТО, забезпечивши біля них цілодобове патрулювання. При цьому охорона публічного порядку з боку громадськості має бути відкритою.

Не допускається приховування обличчя балаклавами та різноманітними масками з метою уникнення потрапляння в ряди громадських активістів провокаторів.

Меморіальна дошка Миколі Чепізі, розбита вночі 8-го квітня

Меморіальна дошка Миколі Чепізі, розбита вночі 8-го квітня

4. Зупинити діяльність існуючої поліцейської комісії як дорадчого органу Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Тобто, комісія, яку зараз очолює Ірина Степаненко, з понеділка юридично припинить своє існування. Замість неї сформують нову з іншим складом, але згідно з нормами законодавства.

Під час круглого столу керівники ГУНП відзначили, що повноваження цієї комісії – набір нових поліцейських. І після нещодавного набору вона фактично не збиралася.

5. ГУНП Полтавщини повторно звернеться до депутатського корпусу міськради з проханням прийняти на баланс комунальних підприємств міста та обслуговувати  меморіальні таблички воїнам, що загинули в зоні АТО.

6. ГУНП також повторно звернеться до органів місцевої влади та інших зацікавлених юридичних осіб щодо прискорення процесу впровадження програми «Безпечне місто».

7. За окремими фактами, наданими представниками громадськості, проведуть службові розслідування та приймуть відповідні управлінські рішення.

Юліан Матвійчук прокоментував погоджені алгоритми:

– Вказані вимоги можна поділити на політичні та висунуті силовим блоком. Не назву домовленості повним задоволенням вимог, але назустріч пішли в питаннях силового блоку. Тобто зняти підозри з активістів, знайти винних у подіях у центрі міста 5-го квітня та зупинка комісії. Інші домовленості – залежать від контакту з Олександром Мамаєм.

На думку депутата, важливою є згода поліції оберігати безпеку міста разом із активістами з громадських силових формувань. Нагадаємо, за годину цього на мітингу представник національної дружини, яка прибула з Харкова, заявив про готовність захищати полтавців разом із правоохоронцями.

З метою координації діяльності представники громадськості та керівники ГУНП обмінялися контактними телефонами та перебуватимуть на зв’язку.

Коментувати

20 березня 2018