Pokemon Go. Плюси, мінуси, прогнози

Роман Грицун
12:08 | 02 серпня 2016
3

Гра Pokemon Go з’явилася у світ 6 липня 2016 року і вже через два дні опинилася на вершині чарту в App Store. За запитами у пошуковій системі Google вона обігнала порно та політику. У Google Play Pokemon Go майже наздогнала клієнта Twitter для Android. У перші тижні акції компанії Nintendo, якій належить ця гра, на Токійській біржі виросли на 20%. То в чому ж секрет популярності медіа-тренду Pokemon Go? Хто такі ці покемони, що генія світової літератури, нобелівського лауреата Йосипа Бродського зображують разом з ними на одних фото, хоча для здобуття покемона виходити з кімнати обов’язково.

Бродский

Хто ці кишенькові монстри

Таємниче та місцями незрозуміле для нас слово Покемон насправді походить від англійського Pocket monster. Це перекладається, як кишеньковий монстр. Світ таких монстриків вигадав і створив японець Сатоші Таджірі, з компанії «Nintendo».

У цьому вигаданому світі поряд з людьми живуть істоти – покемони, які заміняють майже всіх тварин. Будова цього світу заснована на культурі Японії та США. Люди там дружні, вони не знають війн, глобального потепління, голоду. Здається, що це така собі футуристична метафора, яка змальовує один із варіантів майбутнього планети – світ без сучасних проблем, катастроф, але і без тварин, у такому вигляді, як сьогодні. Є серйозні підстави припускати, що у майбутньому під впливом техногенних факторів брати наші менші певною мірою видозміняться.

Покемони мають певні фізичні властивості. Одні генерують електрику, інші – вогонь, або лід, володіють екстрасенсорними здібностями, чи стріляють потужними струменями води.

покемонс

Люди, які взаємодіють з кишеньковими монстрами називаються тренерами покемонів. Вони навчають їх для боїв з покемонами інших тренерів. У тому світі це популярний спорт, а також спосіб вирішення конфліктів. Бої тривають до того моменту, коли один з покемонів не впаде безсилий або коли його тренер не здасться — до смерті сутички не відбуваються ніколи. Найвідоміший у світі покемон — жовтий гризун Пікачу, здатний генерувати електрику.

Спочатку світ покемонів постав, як відеогра, розроблена студією Game Freak. Згодом почався випуск супутньої продукції – книг, іграшок, розмальовок, футболок, регланів.

«Покемон» став медіа-брендом після появи на екранах мультсеріалу, який на початку 2000-х завоював і українські телеекрани.

І от здавалося популярність монстрів уже давно канула в небуття, однак поява адаптованої для смартфонів гри «Pockemon Go» знову повернула медіа-бренд на вершини слави. Гра стала настільки популярною, що навіть медійники Полтавської обласної державної адміністрації зобразили голову ОДА Валерія Головка та його заступника Андрія Пісоцького поруч з кишеньковими монстрами.

ОДА покемон

ОДА покемон 2

Актуальність

Ця гра офіційно недоступна в нашій країні, але так би мовити, її піратську версію скачали тисячі українців. Про неї говорять великі медіа, а користувачі соціальних мереж по-різному ставляться до появи покемонів у стрічці. І все це відбулося буквально за якийсь тиждень-два. Про цю розвагу потрібно говорити, писати, її потрібно аналізувати. Минуть роки, і ми забудемо приміром про невдалий виступ збірної на Євро-2016 або чергову бійку в Раді, а такі штуки, як Pokemon Go будуть невід’ємною складовою нашої повсякденності.

Сам процес гри відбувається приблизно так.

Чому? Бо в наше життя все активніше й активніше проникає таке явище, як доповнена реальність (Augmented reality, AR). Ситуація з Pokemon GO – це перший серйозний приклад масового використання доповненої реальності.

Німецький журналіст, засновник відомого журналу «Vox» Езра Кляйн про використання і поширення доповненої реальності написав так:

– Приблизно рік тому я спробував шолом доповненої реальності Oculus VR і він підірвав мій мозок. Я думав, що ми були дуже далекі від винаходу віртуальної реальності. Але, коли я стояв у квартирі, голій кімнаті, в миготливій гарнітурі, а мої тіло і мозок були впевнені, що я балансував на краю хмарочоса, я зрозумів, що був неправий. Коли я відскочив назад, я переконався, що ми вже придумали віртуальну реальність. Тепер ми просто вдосконалюємо цю технологію, робимо її дешевшою, кращою, цікавішою.

Наскільки далекі ми від того моменту, коли наше віртуальне життя стане набагато цікавішим та приємнішим, ніж реальне? Я впевнений, що не дуже. Може бути, що для цього знадобиться 10 років. Наскільки далекі ми від того моменту, коли ваш похід до роботи буде кращим з доповненою реальністю, ніж без неї? Pokemon GO говорить про те, що ми вже в цій точці. Я не сильний в науково-фантастичних дистопіях і не думаю, що роботи вб’ють нас усіх, але світ книги «Перший гравець, приготуйтеся» жителі якого в майбутньому перейшли (або еволюціонували) в людей, які уникають похмурого існування, живучи всередині своїх VR-консолей, здається цілком правдоподібним для мене , – вважає Кляйн.

Виходить, що Pokemon GO – не зовсім гра. Це нова технологія, яка виглядає як іграшка. І вона має всі шанси кардинально змінити уклад нашого життя.

Але користувачі смартфонів та мереж по-різному ставляться до цього продукту. З одного боку, гра витягує тебе з дому, змушує рухатися. У цьому безперечний її плюс. Здається, що є спосіб, як витягнути завзятого домосіда з його зручного комп’ютерного крісла. Але знову ж таки: покемон – це гра, яка хоча й відбувається у світі реальному, однак без світу віртуального функціонувати не може.

Про популярний медіа-тренд висловили свою думку і полтавці.

Про саму гру

Гра Pokеmon GO пропонує користувачам стати тренером істот покемонів, яких треба ловити і дресирувати для боїв з покемонами інших «тренерів».

От береш ти створюєш свій аватар, налаштовуєш деталі його вигляду вибором з-поміж кількох варіантів. Щоби грати у покемонів, потрібно пересуватися пересувається реальним світом, справжніми міськими вулицями. У цьому і полягає плюс гри, що вона, витягує людину з дому, і змушує ходити по місту, через парки, сквери.

І от ідеш собі тротуаром. Якщо поряд знаходиться покемон, гра повідомляє про це і пропонує відшукати його, користуючись камерою смартфона чи планшета. Зображення покемона накладається на картинку навколишнього світу, отриману з камери. При цьому тип істоти вираховується, залежно від інформації про місцевість. Наприклад, водні покемони зустрічатимуться біля річок і фонтанів. За поке-монети, отримувані за внесені реальні гроші, відбуваються внутрішньоігрові покупки корисних речей, які прискорюють прогрес гравця. Іноді вони відшукуються так само, як і покемони. Всі такі покупки і знахідки складаються до інвентаря, який вміщує 500 предметів.

Зустрівши дикого покемона, гравець мусить його спіймати, влучно кинувши віртуальну пастку — покебол. Інший спосіб отримати покемонів — купити їхні яйця та інкубатор, в якому виростити істоту. Вид покемона при цьому залежить від подоланої за раз реальної відстані: чим довше гравець проходить пішки (пересування транспортом не рахується), тим сильніший покемон вилупиться. Дистанція варіюється від 2 км (дає слабких істот, як Пікачу чи Чармандер) до 10 км (дає змогу отримати Онікса, Кабуто та ін.). Додатково можна купити приманки (англ. Lure Module), на які збіжаться дикі покемони, полегшуючи їхні лови.

Годуючи покемонів цукерками і витрачаючи «зоряний пил», гравець отримує розвиток покемона — збільшення його параметрів та перехід в іншу форму. Просте посилення піднімає рівень ушкоджень, які наносяться в бою, та запас здоров’я, вимагаючи «пилу» і трохи цукерок.

Ловлячи або вирощуючи нових покемонів, розвиваючи їх і беручи участь у боях, гравець віртуально збільшує свій рівень розвитку, отримуючи нові можливості. Йому стає до снаги ловити все сильніших покемонів, а винагорода зростає. Досягши п’ятого рівня, він може долучитися до однієї з трьох команд «тренерів», які змагатимуться між собою в боях.

Відео: Сергій Котелевець

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Speaking as a poor person, I don’t mind the idea of slots. I don’t gamble, but I believe people have free will, whether th;#2t8&17as a rich person pissing away an inheritance, or a poor person hording spare change to feed the Ride-On fare box.At the same time, I don’t feel that slots revenue should subsidize (even partially) the horse-racing industry. Again, nothing against gambling on the ponies. I just think that industry is past its prime, and that more of the slots revenue could go towards education or whatever.

07:40 | 09 Серпня 2016
Tori
Відповіcти
0

За-дол-ба-ли они уже с этими покемонами!

12:55 | 02 Серпня 2016
ЧемОниЗанимаются??
Відповіcти
0

да в неё играют сотни….

12:53 | 02 Серпня 2016
скролллл
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: