Подати документи для оформлення допомоги при народженні дитини можна в електронній формі

Відтепер подати документи для оформлення допомоги при народженні дитини можна в електронній формі. Про це повідомила Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Для цього необхідно:

  • на сайті Міністерства соціальної політики України через електронні сервіси «Е-СЕРВІСИ» зайти на вкладку «ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ»;
  • зареєструватися/увійти за адресою електронної пошти або з ідентифікацією електронного цифрового підпису та заповнити бланк заяви.

– Заповнена електронна заява буде направлена територіальному управлінню соціального захисту населення. Факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.

Людмила Корнієнко

Вона додала, що у разі направлення заяви без електронного цифрового підпису, допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви безпосередньо в територіальному управлінні соціального захисту населення. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява, повідомляє Полтавська облдержадміністрація.

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» така допомога надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини. Вона надається у загальному розмірі – 41280 грн, виплата якої здійснюється одноразово у сумі 10320 грн, а решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами – по 860 грн на місць.

Заява про народження дитини може бути подана одним із батьків дитини (опікуном) до управління соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, до заяви додається копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу). Опікуни додатково подають копію рішення про встановлення опіки.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: