Побиття редактора зіньківської газети: факти, коментарі, подробиці

25 травня у місті Зіньків Полтавської області після нападу був госпіталізований редактор газети «Зіньківщина «по-іншому» – Олексій Леонтій. Напад пов’язували зі статтею журналіста, в якій він описав докази незаконності прийняття у члени Громадської ради при Зіньківській РДА Тетяни Батрак.

Олексій Леонтій, редактор газети «Зіньківщина «по-іншому»

Олексій Леонтій, редактор газети «Зіньківщина «по-іншому»

Тоді про побиття журналіста стало відомо з інформації видання “Зіньків NEWS” (сайт газети «Зіньківщина «по-іншому»).

25 травня близько 20:00 Олексій Леонтій повернувся з роботи додому. Як тільки він увійшов у двір свого будинку, його покликав молодий чоловік і попросив вийти.

– Коли я вийшов за ворота, на мене несподівано посипалися удари. Бив шматком труби, з десяток разів, – розповів журналіст.

Як пише видання, з’ясувалося, що нападник – це син однієї з членів Громадської ради при Зіньківській райдержадміністрації Максим Батрак, колишній працівник міліції.

Зараз Максим, за словами Тетяни Батрак, знаходиться на заробітках у Німеччині. Нам вдалося з ним зв’язатися через соціальні мережі:

– Скажіть мені будь ласка, аби я його вдарив шматком труби 10 разів, які б тілесні ушкодження мав би Леонтій. У даному випадку в нього взагалі немає тілесних ушкоджень. Про що далі можна говорити, – зазначив Максим.

Відповідь Максима Батрака

Відповідь Максима Батрака

Справу про побиття журналіста розглядали за статею 125 ККУ (умисне легке тілесне ушкодження), а не за ст. 171 в якій говориться про професійну діяльність журналіста. Сам Олексій Леонтій пояснює це так:

– Перед викликом поліції після того, як на мене напали, Тетяна разом з сином приїхала в поліцію раніше нас і написала заяву про те, що я їхав на свої машині і почав її давити. Але вона не врахувала той факт, що у мене в машині був секретар міської ради ( Володимир Чикало- ред.), можливо, вона цього просто не побачила. І цьому передувала моя заява. Поліції легше спустити всю справу по цій статті 125, особиста неприязнь. Тому що їм не хочеться доказувати, що це саме журналістська діяльність.

Також у матеріалі видання “Зіньків NEWS” значилося, що головному редактору неодноразово погрожували фізичною розправою, а для залякування кілька разів розбивали вікна в приміщенні редакції.

Розбиті вікна у редакції

Розбиті вікна у редакції

Розбиті вікна у редакції

Розбиті вікна у редакції

На фото/відео можна побачити зафіксовані наслідки таких погроз. Зазначимо, що поряд з будівлею редакції знаходиться офіс однієї з політичних партій. Тому ми поцікавилися, чи могли редакцію поплутати з вікнами приміщення партії:

– Ні, цей варіант відпадає, адже з розбитими вікнами мені залишили надписи з погрозами, які я передав слідчому, – говорить Олексій Леонтій, журналіст.

Після побиття журналіст звернувся до Зіньківської ЦРЛ з діагнозом черепно-мозкова травма.

– Усі довідки я знову ж таки віддав слідчому, вона їх додала до справи.

Юлія Шум, слідча по справі Олексія Леонтія

Юлія Шум, слідча по справі Олексія Леонтія

Ми запитали у Юлії Шум, слідчу по справі Олексія Леонтія про деталі, які не суперечать таємниці слідства:

– Ви не є стороною кримінального провадження, тому документи я вам надати не можу. У справі вбачався склад правопорушення передбачений статтею 125 ККУ. Тому розслідування проводилося відповідно до неї. Олексій подавав клопотання про перекваліфікацію даного кримінального правопорушення, але йому було відмовлено і у постанові, яку я винесла там усе обґрунтовано. У Олексія вона є на руках, – пояснила Юлія Шум.

Звернувшись до журналіста про надання копії документу, він пояснив нам по телефону, що не зміг її знайти. Також попросив звернутися до Євгена Лопушинського, голови Полтавської спілки журналістів, якому «здається мав» надсилати документ про відкриття справи.

Ні у Євгена Лопушинського, ні на сторінці спільноти НСЖУ у Фейсбук, ми не знайшли зразків будь-яких документів, які пов’язані з Олексієм Леонтієм.

Поспілкувавшись з Тетяною Батрак, ми дізналися кілька нових деталей. Зокрема, про легітимність громадської ради при Зіньківській РДА. За словами, Тетяни, рада є легітимною, а її участь у ній законною.

Також жінка пред’явила нам своє посвідчення журналіста. За її словами, вона працює у газеті «Моя Зіньківщина». Саме від даного видання вона була учасником громадської ради при Зіньківській РДА.

Інформація з Державого реєстру ЗМІ

Інформація з Державого реєстру ЗМІ

Як бачимо, у засновниках значиться Валентина Шнипенко, депутат Зіньківської міської ради.

– Для того, що увійти в ГР треба бути членом ГО або незалежного ЗМІ. Щоб вважатися легітимним учасником, треба мати якесь відношення до редакції: мати трудовий договір або на постійній основі там працювати. Ні того, ні іншого у Тетяни Батрак немає. Ми дізнавалися в податковій. Тільки протокол, що її вирішили відправити до ГР, але при таких умовах вона постороння людина для редакції, – говорить Олексій Леонтій.

Про порушення в громадській раді нам також розповів Микола Хоменко, перший заступник голови Зіньківської РДА:

– Громадська рада, яка була при Зіньківській РДА, проводила свою діяльність невідповідно до діючого законодавства України, тобто були помилки в оформленні документів. Тому на даний час вона – не існує з липня 2017 року. Наразі ми вирішуємо питання про створення нової громадської ради, яка запрацює вже у наступному році.

Микола Хоменко, перший заступник голови Зіньківської РДА

Микола Хоменко, перший заступник голови Зіньківської РДА

Щоб пересвідчитись, яка інформація є достовірною, ми звернулися до управління реєстрації нормативно-правових актів Гловного територіального управління юстиції у Полтавській област:

– Документи від Зіньківської РДА ми отримали 20 березня, але повернули їх 10 квітня на доопрацювання. Тому що в них були порушення чинного законодавства. Повторних документів на реєстрацію ГР ми не отримували. Подані документи не узгоджувалися з Типовим Положенням про громадську раду при міністерстві та інших органів виконавчої влади затвердженої постановою Кабінету Міністрів від 03.11.2010 №996. Якщо положення ГР містить правові норми, зачіпає інтереси громадян, тоді воно підлягає реєстрації.

Також звернулися з офіційним запитом до Зіньківської РДА, де нам документально підтвердили інформацію про ліквідацію громадської ради.

Відповідь на інформаційний запит до Зіньківської РДА

Відповідь на інформаційний запит до Зіньківської РДА

Відповідь на інформаційний запит до Зіньківської РДА

Відповідь на інформаційний запит до Зіньківської РДА

Поспілкуватись з головою даної ГР Валерієм Кулагою нам не вдалося. Наразі він знаходиться на лікуванні в госпіталі.

Також Тетяна Батрак розповіла про конфлікт, який виник у неї З Олексієм Леонтієм під час роботи у Кредитній спілці «Зіньківська».

1 листопада 2016 року Тетяна Батрак звільнили з посади головного бухгалтера кредитної спілки на підставі п.3 ст 40 КЗпП України, тобто за систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.

Тетяна Батрак

Тетяна Батрак

Тетяна не погодилась з даним звільненням з посади головного бухгалтера і оскаржила звільнення у судді. 14 вересня Анатолій Водолага, суддя Зіньківскього районного суду розглянув заяву.

У первинному позові жінка посилалась на протиправність звільнення у зв’язку з тим, що на час видачі наказу вона знаходилась на лікарняному, її ніхто в встановленому законом порядку не повідомив про звільнення, просила суд поновити її на посаді головного бухгалтера, виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Відмова суду

Відмова суду

Районний Зіньківсьrий суд відмовив їй в задоволені позову.

Тоді жінка подала апеляцію до Полтавського апеляційного суду, яку виграла. Суд постановив стягнути з Кредитної спілки «Зіньківська» на користь Теятни 53 117, 52 грн. у якості середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Виграна апеляція

Виграна апеляція

У розмові з нами Тетяна Батрак зазначала:

– Леонтій розорив кредитну спілку при сприянні керівництва району і щоб приховати факт крадіжки та приведення до збитковості кредитної спілки, тепер хоче різними маніпуляціями, при сприянні своїх друзів у суді повісити усіх собак на мене.

За даними Єдиного державного реєстру спілка не перебуває у стадії припинення, але наявна інформація про відкриття виконавчих проваджень щодо юридичної особи, тобто кредитної спілки «Зіньківська».

Інформацію стосовно КС "Зіньківска" (ЄДР)

Інформацію стосовно КС «Зіньківска» (ЄДР)

Сам Олексій Леонтій фінансову ситуацію кредитної спілки коментує так:

– Я був головою спілки, зараз очолюю ліквідаційний процес у ній. Перша причина ліквідації у діях бухгалтерії, а по-друге неплатоспроможність. Працюю з 2015 року. Строки ліквідації установлюємо ми, подаємо до державного реєстратора документи і кажемо скільки часу нам потрібно, наприклад, 2 роки. За цей час ми маємо стягнути борги і роздати їх вкладникам. По справі з Тетяною у нас готується касаційна скарга, яку ми ось скоро відправимо до Верховного суду. Ця сума без урахування податків. Людина має п’ятизначну суму недостачі й таку ж суму кредиту, а такими методами вона хоче просто уникнути виплати.

Тож причиною побиття журналіста могла стати не лише його професійна діяльність, а й спільна робота з Тетяною Батрак у КС «Зіньківська», де мала місце конфліктна ситуація зі звільненням.

Додаткові деталі та коментарі стосовно даної ситуації дивіться у відео Трибуни:

Відео: Сергій Чорномаз

Матеріал підготовлений та опублікований у рамках конкурсу малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів, оголошеного Інститутом Розвитку Регіональної Преси та Національною Спілкою Журналістів України.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Трибуна не бажає провести розслідування? Чи ви працюєте по замовленню Облради? Замовне ЗМІ?

2018-05-14
Тетяна
Відповіcти
0

Начальнику Зіньківського відділення
Гадяцького відділу головного управління
Національної поліції в Полтавській обл.
_________________________________
Гр.. Батрак Тетяни Арсенівни
Адреса: 38100 м.Зіньків
Пр.. Солов»янівський,1
Тел..0665446894

Заява
Прошу притягнути до кримінальної відповідальності гр.. Леонтія Олексія Георгійовича,який є власником ,головним редактором,журналістом друкованого видання ” Зіньківщина по-іншому»,та інтернет видання» Зіньків NEWS»,так як даний громадянин на сторінках свого інтернет видання виготовляє,розміщує,розповсюджує інформацію застосовуючи заборонену ідеологію,а саме методику Йозефа Геббельса,що є порушенням законодавства України про декомунізацію,та КПК України.
Вказаний громадянин вже розміщав своє фото в формі офіцера СС на персональній сторінці на сайті фейсбук,але на превеликий жаль,розповсюдження і хизування на сайті не знайшло відгуку в правоохоронних органів Зіньківського району,що призводить до подальших безкарних дій та просування забороненої ідеології, (коричневої чуми )засудженої на території світового спільноти.

12.05.2018 року Т.А.Батрак

2018-05-14
Тетяна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: