«По той бік сцени». Учням із Луганщини відкрили секрети роботи полтавського театру Гоголя

0

Те, що відбувається по той бік театральної сцени, роботу гримерів, декораторів, режисерів та акторів театру імені Гоголя, змогли побачити учні школи №21 з міста Попасна, Луганської області. Вони приїхали до Полтави, аби виступити на благодійному концерті та познайомитися з духовною столицею.

«По той бік сцени». Учням із Луганщини відкрили секрети роботи полтавського театру Гоголя

«По той бік сцени». Учням із Луганщини відкрили секрети роботи полтавського театру Гоголя

Візит гостей із Попасної відбувається в рамках соціокультурного проекту «Свобода. Гідність. Патріотизм». Детально про цей проект нам розповів один з його координаторів, кандидат педагогічних наук, Дмитро Кравченко:

 – Полтавський письменник Микита Кашницький минулого року на День Святого Миколая  разом зі співаком Ель Кравчуком відвідав школу 21 у місті Попасна, Луганської області. Повернувшись, він запропонував організувати у Полтаві благодійний концерт, на який би приїхали молоді танцівники, актори, співаки з Попасної, із колективу «Оберіг». У них є гостра проблема в сценічних костюмах та інших ресурсах, які необхідні для репетицій та виступів. Отак і зародилася ідея організувати благодійний концерт у Полтаві саме за участю цього колективу, ну й звісно – ряду полтавських. Потім ідея почала обростати, ми зібралися й вирішили, що було би непогано познайомити гостей з нашим містом, його культурою та історією, – розповідає Дмитро Кравченко.

Тож 22 березня відбудеться благодійний концерт в Полтавському міському будинку культури. Він розпочнеться о 17:00.

Але головна мета цього проекту – об’єднати українську молодь з різних регіонів країни. На думку координаторів найкраще це може зробити саме культура та мистецтво.

Такої ж думки учениця попаснянської школи Шабаліна Анастасія.

 – Те, що відбувається у нас, на Сході – це політика. Ми школярі, й не зовсім залучаємося до тих справ. Але ми твердо впевнені, що Україна повинна бути єдиною. Ми любимо Україну, і відчуваємо себе українцями. Те, що відбувається – все мине. А культура, мистецтво, творчість  – вони завжди нас єднатимуть, – впевнена Настя.

Школярі побачили, як працюють декоратори театру імені Гоголя.

Настя Шабаліна, учениця школи 21, що у місті Попасна.

Настя Шабаліна, учениця школи 21, що у місті Попасна.

Побували вони у костюмерній, а також сфотографувалися з мольєрівськими перуками.

_DSC0019

Також гостям вдалося побачити механізми, які обертають головну сцену театру, роботу світлового техніка та підземні ходи, в яких працює технічний персонал театру.

 – Це просто неймовірні враження. Я вперше знаходжуся, скажімо так, по той бік театру, в його закулісних приміщеннях, залах, коридорах. Це погляд на театр очима його акторів, гримерів, костюмерів, технічних працівників. Це вражає, це дуже цікаво, – розповідає Анастасія Шабаліна.

22 березня 2017 року в глядацькій залі Полтавського міського будинку культури о  17.00 розпочнеться Благодійний концерт «Ми діти твої, Україно!»

Ми діти твої, Україно!

Інші заходи проекту  пройдуть у Полтавській гімназії №31, Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви», Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Коментувати

20 березня 2018