По факту підпалу “мавританського будинку” порушили кримінальну справу

Дії невідомих зловмисників у поліції розцінюють як умисне пошкодження майна.

Будинок по вул. Пилипа Орлика

Будинок по вул. Пилипа Орлика

Поліція порушила кримінальну справу по факту підпалу так званого»мавританського будинку» на вул. Пилипа Орлика у Полтаві. Відповідно до ч.2 ст.194 Кримінального кодексу України дії невідомих зловмисників розцінюють як навмисне пошкодження майна. Заяви про пожежу до поліції надійшли від пожежників, які прибули на місце події, і від нинішніх власників будинку.

Нагадаємо, пожежа у так званому «мавританському будинку» сталася 29 квітня 2019 року.

Будинок по вул. Пилипа Орлика

Будинок по вул. Пилипа Орлика

Довідка. Будинок по вул. Пилипа Орлика, 15 («мавританський будинок») – пам’ятка архітектури місцевого значення. Побудований у 1906 році І. Бахмутським, який був підрядником на будівництві Сампсоніївської церкви на Полі полтавської битви (добудова) та Дворянського та селянського банку (СБУ). Під час реалізації останнього проекту він, за умовами контракту, міг усі зекономлені гроші витратити за власним бажанням. Якраз вистачило та будинок, який, за різними версіями, Бахмутський подарував чи то дружині, чи коханці.

За словами архітектора Артура Арояна, цей будинок – унікальний приклад караїмської архітектури. Дійсно, в Україна споруд в такому стилі майже немає, бо більшість із них – у нині окупованому Криму. Деякі фахівці вважають, що ймовірним проектувальником будинку був відомий архітектор Владислав Городецький. Принаймні, серед будівель його авторства є дещо схожу караїмська кенаса у Києві, де зараз розташовано Будинок актора.

З вулиці будинок в оригінальному мавритансько-арабському стилі видається одноповерховим, але з двору видно, що споруда має два поверхи і приблизну площу біля 300 м.

До речі, під час війни будинок уже горів, але фасади тоді збереглися.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: