Платити по-новому. Як тепер українці розраховуватимуться за газ

0

Із 1 квітня українці по-новому розраховуватимуться за газ. В чому сенс цих змін, якою буде абонплата і чи вдарить це по гаманцях пересічних споживачів – пояснили експерти видання «Економічна правда».

А ми ж у свою чергу дізналися який розмір абонплати чекає на полтавців.

Платити по-новому. Як тепер українці розраховуватимуться за газ

Платити по-новому. Як тепер українці розраховуватимуться за газ

Відтепер абонплата буде сплачуватися за споживання газу сплачуватиметься кожного місяця. Це буде фіксована сума і що цікаво – вона не залежитиме від обсягу спожитого газу.

 – Її розмір розрахований за методикою, ключовим параметром в якій є максимальна потужність лічильника газу, встановленого у споживача (як відомо, є різні види лічильників за пропускною здатністю — для газових котлів, колонок і газових плит), – пишуть на «Економічній Правді».

У Києві для споживачів ПАТ “Київгаз” тариф складатиме 1,273 копійки за кубічний метр на годину. За розрахунками комісії, абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника (яким користується близько 80% споживачів у країні) становитиме 92 гривні на місяць. За такою схемою українці розраховуватимуться за газ.

Споживачі послуг «Полтавагаз» за 1 кубометр в годину платитимуть 0,02373 гривень.

Сама ж плата за газ зменшиться до 4,942 гривень за кубічний метр з нинішніх 6,879 гривень. Але нова ціна враховуватиме ще націнку газопостачальних компаній, яка становитиме до 3,2%, а також ПДВ. Загальна сума становитиме у такому разі не більше 6,12 грн за куб.

 – Фінансове навантаження на споживачів, які використовують газ для опалення зменшиться. Хоча, вартість абонплати для газових котлів буде вища, ніж для власників газових плит чи газових колонок, через вищу пропускну здатність встановленого лічильника газу, – пише «Економічна Правда».

 Крім того, експерти говорять послуга абонплати за користування газовими мережами належить до категорії житлово-комунальних послуг, на які поширюється субсидія.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018