“Питання Савченко” у Верховній Раді: як голосували обранці з Полтавщини

Народного депутата Надію Савченко затримали прямо в залі Верховної Ради. Її підозрюють у намірах організувати теракт у парламенті.

Савченко

Надія Савченко

Подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт позафракційного народного депутата Надії Савченко Генеральний Прокурор України Юрій Луценко вніс до парламенту ще 15 березня. Тоді ж продемонстрував народним депутатам відео, на якому особи, схожі на депутата Савченко та керівника ГО «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, обговорюють план вчинення теракту у ВР. Сьогодні народні обранці більшістю голосів підтримали всі три подання. Власне, проти арешту проголосували всього 8 депутатів, семеро з них – представники «Опозиційного блоку». Хоча були й такі, що утрималися від волевиявлення.

Ми подивилися, як обранці з Полтавщини голосували щодо «питання Савченко».

Проект Постанови про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Савченко Н.В.:
Іщейкін К. – за

Каплін С. – відсутній

Бублик Ю. – за

Жеваго К. – відсутній

Шаповалов Ю. – за

Кулініч О. – відсутній

Мосійчук І. – за

Богдан Р. – за

Проект Постанови про надання згоди на затримання народного депутата України Савченко Н.В.

Іщейкін К. – за

Каплін С. – відсутній

Бублик Ю. – за

Жеваго К. – відсутній

Шаповалов Ю. – за

Кулініч О. – відсутній

Мосійчук І. – за

Богдан Р. – відсутній

Проект Постанови про надання згоди на обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата України Савченко Н.В.

Іщейкін К. – за

Каплін С. – відсутній

Бублик Ю. – за

Жеваго К. – відсутній

Шаповалов Ю. – за

Кулініч О. – відсутній

Мосійчук І. – за

Богдан Р. – відсутній

Як бачимо, більшість депутатів дотримувалася обраної позиції. Принаймні ті, що були присутні. І лише Руслан Богдан з невідомих причин залишив залу засідань під час подальшого голосування. Нагадаємо, що Богдан – представник партії «Батьківщина» (Блок Юлії Тимошенко). Саме від цієї партії Надія Савченко пройшла до Верховної Ради. Щоправда, через низку конфліктів пізніше вийшла з неї.

Довідка. У ГПУ підозрюють Надію Савченко у здійсненні кримінальних правопорушень за такими статтями Кримінального Кодексу України: ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади); ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 1 ст. 109; ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ст. 112 (посягання на життя державного чи громадського діяча); ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258 (терористичний акт); ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації); ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

под шумок со всех бы сняли неприкосновенность, а то возятся с этим вопросом

2018-03-22
Jktu
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: