Питання нафтогазового комплексу, КП “Полтавафарм” і нова більшість в облраді: коментарі фракцій

Учора, 23 листопада, на позачерговій сесії депутати Полтавської облради розійшлися в думках з приводу важливих і резонансних питань. Це призвело до того, що три фракції покинули залу, наполягаючи на перенесенні засідання. Однак голова облради все ж його продовжив, поки кількості голосів вистачало для прийняття рішень. Висловлювати свої позиції щодо вчорашніх подій представники різних політичних сил продовжують досі: на прес-конференціях і в мережі. Ми зібрали думки більшості фігурантів знову перенесеної одинадцятої позачергової сесії.

IMG_5577-e1459585039849

Коротко про події:

  • Ситуація загострилася, коли депутати перейшли до з’ясування питання з приводу звіту тимчасового керівника КП «Полтавафарм» – підприємства, яке відповідає за закупівлю та розповсюдження важливих ліків на Полтавщині. Представники фракції Радикальної партії на чолі з Ігорем Мосійчуком вимагали цього звіту, нардеп близько 10-ти хвилин розповідав про збитки та проблеми, до яких призвело керування Валерія Прядка, голови фракції СДП. Відповів і колега з іншої політсили – нардеп Руслан Богдан.
  • За день до цього, на профільній комісії Валерій Прядко пообіцяв прозвітуватися перед депутатами на сесії, а також до 10 грудня влаштувати виїзне засідання комісії на підприємстві. Перед трибуною сесії Валерій Прядко зазначив, що такий звіт за день зробити неможливо, тому закцентував на звіті на підприємстві в грудні. Вимогу радикалів звітуватися на сесії не підтримали депутати. Після цього Ігор Мосійчук зазначив, що фракція не братиме участі в засіданні, поки їх не помітять.
  • Перед вирішенням питань щодо користування надрами газонафтовидобувними підприємствами ще дві фракції – БПП і Опозиційного блоку – покинули сесійну залу. Голосування було під загрозою. Євген Холод, перший заступник голови облради, зазначив, що якщо відмова не буде підтримана, дозвіл автоматично приймається. Голова облради провівши тестове голосування зрозумів, що необхідні 43 голоси для прийняття рішень таки можуть бути віддані присутніми депутатами і продовжив засідання. Так і сталося: облрада відмовила в користуванні надрами, як і робила це на попередніх сесіях упродовж року.
  • Після цього голова облради озвучив лист, який надійшов від голів п’яти фракцій із проханням перенести засідання. Олександр Біленький таки вирішив продовжувати сесію, оскільки на порядку денному стояли важливі бюджетні питання. Мінімальною більшістю продовжили вирішувати інші питання, проте незабаром очільник облради зрозумів, що доведеться перенести засідання.

Ми дізналися думки представників фракцій БПП, БЮТ, Радикальної партії Олега Ляшка, Свободи, Опозиційного блоку та СДП щодо провідних питань вчорашній подій:

  1. Голосування за питання надр.
  2. Ситуація зі звітом на КП «Полтавафарм».
  3. Формування нової більшості серед депутатського корпусу облради.

Євген Холод, перший заступник голови облради та голова фракції ВО «Батьківщина» на прес-конференції описав події минулого засідання:

Ключовим питанням, яке стояло в основі сесії, – було питання по надрам. Щодо Газових питань упродовж року депутатський корпус завжди одностайно приймав одне рішення – ми відмовляли нафтогазовим компаніям на тій підставі, що ми крім збитків й екологічного лиха нічого не маємо в області від цього видобутку. Був зареєстрований у Верховній Раді Проект закону 3038, який дозволяв 5% від ренти – а це не багато не мало 750 мільйонів гривень – направити в бюджет області. Але вчора ми побачили, як депутати від БПП, Опозиційного блоку та Радикальної партії намагалися зірвати цю сесію. Просто коли підійшло питання по нафтовим і газовим родовищам, вони демонстративно почали виходи з зали. Ці люди дуже люблять на камеру з трибуни розповідати, як вони дбають про нас, про людей. А тут беруть і в угоду власним корисним цілям зривають голосування. Але все таки ми мобілізувалися і провели це голосування, набравши 58 голосів. Ми показали, що є обласна рада, її принципова позиція відносно цих дуже важливих питань.

4

Євген Холод

Валерій Прядко, голова фракції СДП і тимчасовий керівник КП «Полтавафарм»:

Моє бачення як депутата, як голови фракції, як керівника на сьогодні «Полтавафарм» таке. Питання щодо «Полтавафарм» підняла Радикальна партія, щоб зробити гарну міну при поганій грі, як кажуть. Щоби вийти з залу розуміючи, що не підтримають їх депутати обласної ради в плані якогось звіту, про який стало відомо за день до сесії і який на такому величезному підприємстві неможливо просто зробити за день. Вони підняли це питання, навіть привезли «важковаговика» народного депутата Мосійчука, який знайшов собі гарне пристанище і хотів відпрацювати певні кошти. Депутати фракції Радикальної партії вийшли. Але ви помітили, з ким вони вийшли: Степаненко Іриною, Андрієм Пісоцьким – дуже дивно це все виглядало.

Мене дуже здивувала позиція президентської партії. Дуже багато питань, у тому числі бюджетних, на жаль, не встигли вирішити. За це треба «подякувати» цим трьом партіям, що вони покинули залу і ми не змогли кінець кінцем проголосувати за виділення коштів на зарплати лікарям, на забезпечення енергоносіїв і на інсуліни. Усі вчора говорили про «Полтавафарм», про мінусові дебети, про кредиторку заборговану. Я озвучу цю цифру. На сьогоднішній день на 5 мільйонів 200 тисяч гривень КП «Полтавафарм» уже поставило інсулінів для населення Полтавщини, не маючи при цьому відповідного фінансування. Тобто ми домовилися з постачальниками, взяли ці інсуліни і зараз чекаємо на гроші. Вчора повинні були виділити, на жаль, не дочекалися. Сьогодні вранці проводив переговори з постачальниками і просив, щоб ще 10-15 днів почекали оплати.

2 (1)

Валерій Прядко

Дуже цікава більшість у нас склалася: шість чи сім фракцій на чолі з головою обласної ради, який представляє кого? Блок Петра Порошенка. Я дякую Олександру Юрійовичу, що він довів цю сесію до періоду голосування, до якого ми дійшли, і дякую всім колегам, які залишилися і все таки проголосували важливі питання. І по програмі, і по кадрам, і – особливо, що для нашої партії важливо – по газовим питанням. Тому що не можна йти на поводу в газовидобувних компаній і у влади в питаннях добутку газу, особливо в нас, на Полтавщині. Маніпуляція законом 3038, який у другому читанні вже змінив своє формулювання чомусь, і там уже написано, що вступає в силу 1 січня 2018 року, що кошти підуть в загальний фонд бюджету – зарплати, енергоносії – а про розвиток інфраструктури взагалі мови не ведеться. Наша вимога – поки цей закон не приймуть у другому читанні в першому варіанті формулювання.

Анатолій Ханко, заступник голови облради та очільник фракції ВО «Свобода» теж висловився на прес-конференції:

На жаль, бачимо амбіції двох людей з пропрезидентської партії, якісь особисті амбіції. Вони десь хочуть себе бачити якимись директорами обласної ради і десь хтось бачить себе придатком до обласної державної адміністрації. Полтавська обласна рада й депутати дали таку гідну відсіч в цьому плані. Я думаю, у той день заплакали, мабуть, власники автосалонів, туристичних агентств, ювелірних салонів, що, можливо, клієнтів у них поменшало. Але дійсно принципова позиція обласних депутатів призводить якраз до того, що громади зможуть у 2017 році отримати фінансування на дороги, школи, на вирішення екологічних проблем.

3

Анатолій Ханко

По бюджету фактично вчора ОДА самоусунулася від вирішення проблем області. Тобто дійсно -не проголосовані зміни до бюджету, які б погасили заборгованість по заробітній платі, по енергоносіях, по інсулінах. Фактично, без представників ОДА обласна рада майже всі питання вирішила. Було дуже дивно, коли розглядається програма, наприклад, по молоді і спорту, зміни до програми по олімпійцям, а голова даної комісії відсутній, тому що є певні домовленості в них між трьома політичними партіями, які вчора покинули залу. Навіть у пропрезидентській партії лишилося чотири людини, які відповідальність за область відчувають.

Прокоментував вихід із зали депутатів своєї фракції БПП її керманич в облраді Андрій Пісоцький:

У залі не було конструктиву, депутати просили про перерву. Тому деякі депутати від БПП і покинули залу, але це не має відношення до газових питань. Тим більше, не вся фракція була відсутня, у залі залишились мої колеги.

Коротко пояснив позицію Опозиційного блоку її очільник Олег Сазонов:

Ви розумієте, у нас зараз дві фракції між собою з’ясовують стосунки – БПП і БЮТ. Ми в цих війнах брати участі не збираємося. Радикальна партія з’ясовує стосунки з Прядком, Капліним. Щодо газових питань – ми б голосували за відмову дозволам.

Олег Сазонов. Фото: opposition.poltava.ua

Олег Сазонов. Фото: opposition.poltava.ua

Відповів на запитання журналістів «Трибуни» й представник фракції Радикальної партії Олега Ляшка – Валерій Калюжний:

Ми офіційно заявили, що через те, що нас не бачать, ми в такій атмосфері не можемо працювати. Фракція не побачила підтримки в тих питаннях, які, на наш погляд, дуже важливі, а саме звичайний економічний звіт виконувача обов’язків керівника «Полтавафарм». Ми навіть не думали, що піднявши звичайне питання економічного звіту за 9 місяців виконання службових обов’язків Валерієм Прядком стільки буде галасу. Хтось когось образив, хтось комусь щось обіцяв – стільки бруду я вчора почув у сесійній залі, що, мабуть, за всю нашу каденцію такого не чув. Я навіть не думав, що вони так злякаються звичайного економічного звіту. Коли ми зрозуміли, що за звіт із тієї більшості, яку ми бачили й хотіли входити, намагалися її створити, лише 13 голосів, фракція разом прийняла рішення покинути сесійну залу. Це було загальне рішення всіх учасників фракції.

Ми подавали запит на комісії. Прядко пообіцяв, що надасть не звіт навіть, а коротку інформацію на одному аркуші про те, як за 9 місяців проходить його діяльність. А надалі, до 10 грудня, він забезпечує виїзд комісії на «Полтавафарм», збере людей, і ми побачимо обидві сторони медалі: і керівника, і колектив. І покаже своє бачення, чому не проводиться конкурс. Тому що цей конкурс свого часу підняв велике напруження. Депутатський корпус зібрався тоді, і ми повірили Прядку, що на два місяці він прийде для того тільки, щоб заспокоїти. А далі проведуть прозорий конкурс, визначать керівника підприємства і будемо далі працювати. Але на сьогодні бачимо, що конкурс 9 місяців не відбувається. Олександр Біленький його не призначає. Валерій Григорович Прядко на всіх заходах розповідає, що він у принципі повноважний керівник. При банальному економічному звіті за 9 місяців – розказати, чому саме так – всі бачили, що вчора сталося. Невільно вкрадується така думка, що ці колеги із політпартій, які виступали і спасали Прядка, напевно, бояться цього звіту, що він не те щось скаже. Ніхто з депутатів не збирався ображати Прядка Валерія Григоровича. Взагалі не знаю, як можна образити людину, якщо вона нормально працює. Але ж навіщо так перекручувати?

Праворуч: Валерій Калюжний

Праворуч: Валерій Калюжний

Пан Калюжний висвітлив позицію фракції щодо надрових питань:

Напередодні сесії було засідання фракції. Ми пропрацювали всі питання порядку денного повністю. Позиція фракції щодо газових питань незмінна – однозначно відмовити. Треба думати про ті громади, для яких видобувники виконують свої функційні обов’язки. Про дороги, якими їздять. Треба дивитися в очі людям, які там живуть. Щоб мешканці не стояли з плакатами та не блокували роботу сесії, а дійсно бачили, що нафтогазовий комплекс хоча б відновлює дороги, що розрушив, забезпечує питну воду. Позиція фракції з цього питання одностайна: тільки відмовити, відмовити і відмовити. Після слів Мосійчука, що фракція покидає залу, нам некоректно було повертатися. Але я заходив у залу, стояв і дивився. Якщо б ці питання не набирали 43 голоси, я б звернувся до Мосійчука і переконав би повернутися.

Лист до голови ми подали раніше, ніж розглядалися газові питання. Медаль має дві сторони. Голова облради взяв також і на себе відповідальність, не закривши засідання, під яким підписалося 5 фракцій. Не набравши 43 голоси, він дав би можливість зірвати цей процес по газонафтовим питанням, який ми цілий рік всім депутатським корпусом на всіх комісіях відстоювали. Чому фракція Радикалької партії щось не так зробила, а Олександр Біленький, пішовши на ризик і вирішивши продовжувати сесію, залишився в стороні, і ніхто про це не згадує. Цікаво, якби голосування було зірвано й не набрало 43 голоси – на ньому б вини зовсім не було, а тільки на тих фракціях які вийшли? А він продовжив пленарне засідання – це нормально.

Інший представник політсили Олега Ляшка, нардеп Ігор Мосійчук, побачене на сесії висловив більш радикально в мережі Facebook:

Фармакологічна мафія, яку в Полтаві очолює соратник (по проекту Льовочкіна) Сергія Капліна – Валерій Прядко – продовжує грабувати і нищити КП «Полтавафарм». Покидьки наживаються на хворих і зокрема діабетиках. Покриває цю корупційну схему смотрящий за Полтавщиною від Юлії Тимошенко – народний депутат Руслан Богдан (кримінальна кличка «Муся»). Дев’ятий місяць за його вказівкою голова Полтаваоблради Олександр Біленький (БПП) не призначає конкурс на посаду директора КП «Полтавафарм», і, як результат,керує, а вірніше грабує, Прядко, який навіть не має профільної освіти.

Ігор Мосійчук. Фото: gdb.rferl.org

Ігор Мосійчук. Фото: gdb.rferl.org

Сьогодні в Полтавській облраді відбулася антиукраїнська, корупційна коаліція (ВО «Батьківщина» з ригіоналівськими недобитками), яка не тільки заблокувала ревізію на КП «Полтавафарм», а й відмовилася підтримувати агропромисловий комплекс та приймати звернення по реабілітації політв’язнів радянських таборів і поверненню звання Герой України Степану Бандері і Роману Шухевичу. Цією антиукраїнською клікою управляє все той же Руслан Богдан.

Євген Холод коротко відповів нардепові на прес-конференції:

Хочу звернутися до цього пана. Як кажуть, чия б корова мичала, а його б краще мовчала. Людина вчить нас моралі якоїсь, людина, яка погрузла в хабарях – і вся країна це бачила. А вчора намагався заробити кошти на «Полтавафарм», на газових питаннях. Хто, як не він, учора з його фракцією показали, що їм глибоко наплювати на всі потреби та на всі проблеми в області.

Учора дійсно утворилася більшість, але вона утворилась не в результаті якихось переговорів, домовленостей, а в результаті спільних дій. І правильно сказав колега наш Сергій Соловей (фракція УКРОП), що в залі залишилися ті, кому не байдуже, що відбувається в області. Дивує позиція Опозиційного блоку, чесно кажучи. До кого вони в опозиції? Ми не можемо зрозуміти.

Андрій Пісоцький, заступник голови ОДА та очільник фракції БПП прокоментував ці слова:

Якщо Євген Холод вважає, що в облраді є більшість, то я можу його тільки привітати. Можна на словах розповідати про те як усе гарно, а можна реально робити, і я впевнений, що люди це гарно розуміють. Депутати повинні усі об’єднуватись та працювати задля розвитку області. У нас тут взагалі не може бути якоїсь політики, а лише робота, направлена на економічний, культурний, соціальний розвиток області. Для того, аби в повній мірі виконувати свої зобов’язання, ми повинні спілкуватись та домовлятись з усіма партіями та фракціями. Але іноді в нас виникають складнощі через деякі фракції, дії яких спрямовані на деконструктивізацію роботи ради.

Андрій Пісоцький

Андрій Пісоцький

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Прядко заказав Віагри на фірмі “Фармпланета”, де раніше працював, на 300 тисяч грн. Тепер на аптечному складі замість ліків, не підйомним грузом, лежить вона. Набрав на роботу якихсь незрозумілих типів та ввів якісь непевні посади фінансових директорів, кібер безпеку та інші. На днях позакриваються аптечні пункти в міських лікарнях. Бо цей клоун бігав з плакатами проти Мамая, а той в свою чергу надавив на головних лікарів, які просто не продлять договори аренди торгових приміщень. Якщо говорити про ціни на закупку мед. препаратів – то на аптечному складівони вони більші на 10%, Думаю, ви здогадуєтесь в чию кишеню вони ідуть. І іще багато чого цікавого. Підприємству залишилося не довго. Сотні людей залишаться без роботи. А кого це хвилює, коли можна набити кишені собі та свой зграї. Який звіт?? Які цифри? Він його не зворить, бо вигнав головного бухгалтера, хіба що нафантазує.

2016-11-24
Полтавець
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: