Підсумки тижня. Політика і влада. Сюрпризи сесій, страсті Автодору, Чорна п’ятниця

0

Вир попереднього тижня виявився підготовкою для цих сімох днів. Час підбити підсумки 20-26 березня, коли полтавці здебільшого обговорювали політику та владу.

Підсумки тижня. Політика і влада

Підсумки тижня. Політика і влада

Сесія від сесії різниться

24 березня відбулася чергова сесія міськради, на якій прийняли й не прийняли низку резонансних рішень. Здебільшого цікавив новий розклад більшості в депутатському корпусі після виходу з неї фракції «Рідне місто». Один голос, який став визначним, належить Світлані Бондарєвій, яку після різкої зміни позиції виключили з фракції «Самопоміч».

Завдяки більшості в 22 голоси пройшли питання, з яких виникали дискусії:

  1. Бюджетні – розподіл 46 мільйонів. Опозиційні фракції не голосували, пояснюючи це тим, що квартальний звіт за кошти відсутній.
  2. Дозволи на користування землею підприємцям, які встановлюватимуть ТС.
  3. Дозволи на розроблення детальних планів територій. Серед позицій – ділянка біля Ворскли, де замість Прирічного парку планують побудувати Льодовий палац.
  4. Призначення новим заступником мера за питань ЖКГ Андрія Ляміна, якого зараховують в ряди команди Андрія Матковського через співпрацю під час його головування містом. Жодну з профільних комісій питання не пройшло.

У багатьох питаннях депутатський корпус мав спільні погляди. Здебільшого це списання з балансу КП «ЖЕО №2» 25-ти будинків на користь ОСББ. Нагадаємо, свою вимогу мешканці відстоювали ще з кінця 2016-го року.

IMG_1325

Для багатьох питань голосів депутатів не вистачило. Наприклад, для продовження дозволів для тимчасових споруд, направлення звернення з приводу блокади ОРДЛО, перерозподілу фінансів «Бюджету участі» тощо.

Сесія тривала понад 4 години; у її ході виникали суперечки та незначні сутички, а перед її початком депутата більшості невідомі облили фарбою, щоб той не йшов у залу й не голосував.

На противагу цьому «гарячому» (як його назвали кілька ЗМІ) засіданню, позачергова сесія обласної ради не відбулася. Її проігнорували депутати фракцій БПП, Рідне місто, Опоблок, Радикальна партія, Аграрна партія та Відродження. На порядку денному мали б стояти вимоги, пов’язані з діями влади в питанні блокади ОРДЛО.

IMG_0149

Чорна п’ятниця

Увечері 24 березня активісти зруйнували паркан напроти Універсаму близ зупинки 23 вересня. Вони вважають, що підприємець почав роботи без необхідних документів, і до того ж – замість розміщення тимчасових споруд готує будівництво (про що свідчили рови й арматура для встановлення фундаменту). Підприємці ж обурені такими діями, оскільки вважають свою документацію чинною.

BPb5fswRV8M

25 березня роботи поновилися, і в землю на глибину в метр залили бетон. Активісти продовжують боротьбу в правовому полі: направляють повідомлення про злочин і скарги про бездіяльність. Підприємці реагують у такий самий спосіб. Нагадаємо, рівно за тиждень до того активісти знесли браму з Газетної арки, вбачаючи в цьому певний символ супротиву незаконності в Полтаві та називаючи такі події чорною п’ятницею.

17425039_801304833358782_5674909044316226744_n

Директора «Полтавського облавтодору» звільнили за неякісний ремонт доріг

Спільним рішенням очільника Укравтодору Славоміра Новака та керівника ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» Артема Гриненка за проведення неякісного та несвоєчасного ремонту доріг звільнено директора Полтавського облавтодору Осовського Дмитра Віталійовича. Причина – поширення всією країною скандального відео про те, як у с. Копили працівники Полтавського облавтодору ремонтують дорогу, трамбуючи ями землею замість асфальту. Підсумки – за добу до того звільнили очільника Копилівської дільниці та виписали чотири догани причетним до ганебного випадку працівникам.

DSC_7535 (Копировать)

АМКУ продовжує атакувати підприємства

У Полтавському АМКУ відкрили справи проти ПАТ «Полтаваобленерго» стосовно порушення конкурентного законодавства при проведенні конкурсу з придбання трансформаторів через відкриті торги. Нагадаємо, до того, 16 березня стали відомі підсумки відкритих справ: свої остаточні штрафи від антимонополістів отримали КП «ЖЕО №2» і ПАТ «Управління механізації будівництва №23».

Коментувати

19 березня 2018