Підсумки тижня. Політика і влада. Протистояння забудовам, пошук компромісів і правди для Лазірок

0

Весь тиждень у центрі уваги лишаються наявні та потенційні забудови міста. Область – не відстає. Що найбільше обговорювали в Полтаві впродовж 27 березня – 2 квітня – розкажуть підсумки тижня.

Підсумки тижня. Політика і влада

Підсумки тижня. Політика і влада

Протистояння забудові на 23 вересня триває

27 березня група активістів подає скарги в ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) з вимогою якнайшвидше здійснити перевірку робіт за адресою Івана Мазепи, 45. Нагадаємо, депутати міськради дозволили розмістити трьом підприємцям 11 тимчасових споруд (павільонів). Проте невідомі робітники, які ховаються від преси та активістів, звели фундамент. Одразу після сесії 24 березня група активістів уперше демонтувала споруджені будівельниками паркани. Проте на вихідних робітники відновили майданчик.

29 березня після двох днів перевірок інспектор ДАБІ Валентин Діденко робить висновок, що за адресою вул. Мазепи, 45/4 і 45, ведеться самовільне будівництво. Проте скласти припис про порушення не вдається, оскільки забудовника виявити немає змоги.

Робітники продовжують будівництво

Робітники продовжують будівництво

Натомість 29 березня ввечері група активістів вдруге зносить паркан, збирає його частини докупи та підпалює. Їм ніхто не чинить опір ані з боку забудовника, ані правоохоронці. Наразі робітники продовжують будівництво. Поліція розслідує дві справи: незаконне будівництво та хуліганство.

17630011_10212385840949186_1337233877276968410_n

Льодовий палац vs Прирічковий парк : компроміс

Питання будівництва Льодового палацу на місці Прирічкового парку вже після сесії 24 березня зчинила хвилю опору. 27 березня ініціативна група з громадських діячів, політиків й інших небайдужих до ситуації полтавців підписала звернення до Валерія Головка, очільника ОДА та Федерації хокею Полтавщини (інвестор будівництва). Прохання – обговорити ідею зведення такого палацу на інших ділянках, які потребують благоустрою.

Мер демонструє план арени на сесії 24 березня

Мер демонструє план арени на сесії 24 березня

Чорна п’ятниця 3.0

П’ятниця 31 березня стала черговим днем протистоянь груп активістів й інтересів забудовників Полтави. За кілька годин в межах одного міста відбулася мирна акція в самому центрі, виявилася конфліктна ситуація близ ТРЦ “Київ”, а також спростувалися чутки про масові погроми тимчасових споруд на вулиці Соборності. При цьому – роботи на місці спаленої огорожі на будівництві близ Універсаму (23 вересня) продовжуються.

Акція в центрі Полтави

Акція в центрі Полтави

Акція за адресою Зіньківська, 4

Акція за адресою Зіньківська, 4

Голова ОДА відзвітував про ситуацію щодо кофліктів підприємців із мешканцями Біликів і Лазірок

31 березня голова Полтавської ОДА Валерій Головко зустрівся з представниками громад, активістами та журналістами, обговоривши питання закриття свинокомплексу в Біликах та конфлікту навколо елеватору підприємства «Кернел» у селі Лазірки.

Жителі Лазірок переконані, що елеватор побудували із порушенням санітарних норм: відстань від протруювального цеху до житлових будівель має складати як мінімум 200 метрів. Однак підприємство добилося того, щоби цю санітарну норму скоротили до 70 метрів. У зв’язку з тим, що жителі села мають присадибні ділянки та огороди, на яких займаються вирощуванням продуктів харчування, відстань між цехом та їх ділянками складає 20-30 метрів.

_DSC0013

Валерій Головко має думку, що з боку жителів Лазірок відбуваються спекуляції та шантаж в цьому питанні. За його словами підприємство «Кернел» дотримується всіх необхідних державних стандартів у організації виробництва, і тому протести жителів, перекриття дороги є спекуляцією.

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018