Підсумки тижня. Політика і влада. Палаючі шини, розпад «ширки», бій за Газетну арку

0

Останні сім днів життя Полтави можна легко назвати бурхливими, навіть буремними. Ми стали свідками численних громадських ініціатив. А причина – якраз політика та влада. От і підбиваємо підсумки тижня 13 – 19 березня.

Підсумки тижня. Політика і влада

Підсумки тижня. Політика і влада

Сказати «ширці» – ні

Лідер партії «Рідне місто» і депутат обласної ради Олександр Удовіченко заявив, що відкликає представників своєї політсили з виконавчих органів влади міста та широкої коаліції міської ради. Кілька разів пан Удовіченко акцентував на розбіжності поглядів із фракціями широкої коаліції. Особливо гостро екс-губернатор висловлювався про команду Андрія Матковського в депутатському корпусі та виконкомі, зокрема щодо першого заступника мера – Михайла Шевченка.

Тож, Олексій Чепурко (заступник мера з питань ЖКГ) і Тарас Бойко (очільник КАТП-1628) йдуть у відставку. Оксана Деркач наразі лишається секретарем Полтавської міської ради. Терези депутатського корпусу похитнулося, оскільки без фракції «Рідне місто» для більшості так званій «ширці» не вистачає одного голосу.

_DSC0031

Бій за «Газетний ряд», або Аркомайдан

Увечері 17 березня активісти й мешканці будинку вулицею Соборності, 27 зібралися, аби поставити ультиматум ФОП Степаненко у зв’язку з перекриттям арки «Газетний ряд». За кілька хвилин молодики в масках почали звалювати огорожу. Кінець кінцем – металеві ворота опинилися у підніжжя Полтавської міської ради, яка дала дозвіл на встановлення тимчасової споруди. Як зазначають деякі полтавські ЗМІ, проти активістів розпочаті провадження. Нагадаємо, кілька місяців до того незадоволені мешканці вирішували питання в правовій площині, але суди першої і другої інстанції незаконних дій підприємця чи органів самоврядування не знайшли.

Мітинг і його наслідки

14 березня під стінами обласної ради палали шини. Саме в такий спосіб місцеві громадські активісти висловили протест проти силового розгону блокади ОРДЛО 13 березня. Крім того, вони поставили вимогу до обласної ради скликати сесію, аби депутати офіційно підтримали добровольців, яких затримали правоохоронці на станції Кривий Торець Донецької області. Такий рух паралельно відбувся в кількох областях України.

15 березня Президент на засіданні РНБО видав розпорядження підтримати блокаду. Проте депутати Полтавської обласної ради таки зберуться на сесію 21-го березня, аби проголосувати за це питання.

IMG_0134

Круглий стіл і погані дороги

Патрульна поліція, активісти та представник управління ЖКГ зібралися за Круглим столом, аби обговорити стан дорожнього покриття міста та якість догляду за ним комунальниками. Поліцейські повідомили, що на 497,3 км вулиць Полтави загальна площа вибоїн на дорогах складає більше 50 тис. м². Разом учасники полілогу намагалися знайти ефективні механізми для покращення ситуації.

Поки УЖКГ обіцяють розібратися з проблемами, активісти влаштували флешмоб «Подобається» дорога? Зупинись! Напиши «Повідомлення про злочин». Кожен водій за заготовленим зразком міг написати «Повідомлення про злочин» чинних виконавчих органів місцевого самоврядування, які бездіють у питанні належного ремонту стратегічно важливих доріг – на вулицях Харківське та Київське шосе. Як повідомили організатори, упродовж акції заяву на ім’я Олега Беха, очільника обласного ГУНП, написали 124 водії.

о

Мінус заступник, плюс заступник

Днями на сайті міської ради з’явилися три проекти рішень: про звільнення за власним бажанням нинішнього заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка (як і казав Олександр Удовіченко), призначення на цю посаду Андрія Ляміна, а також надбавки до його майбутньої зарплатні. Про призначення та звільнення депутати міської ради голосуватимуть на сесії 24 березня, яка обіцяє бути дуже цікавою.

Олексій Чепурко

Олексій Чепурко

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018