Підсумки тижня. Політика і влада. “Кривава арка та її наслідки”, скандальний голова апеляційного суду

0

Минув найбільш гарячий тиждень для полтавців за кілька останніх років. Акції протесту, заяви політиків, провокації – і все навколо однієї події. Читайте Підсумки тижня, і дізнаєтеся, чим Полтаві й Україні запам’яталися 3 – 9 квітня.

Підсумки тижня. Політика і влада

Підсумки тижня. Політика і влада

“Кривава арка” і її наслідки

5 квітня мирна акція протесту мешканців будинку за адресою вул. Соборності, 27 проти чергового перекриття проходу переросла в криваве протистояння. Активісти намагалися звільнити прохід арки “Газетний ряд”, а охоронці кременчуцької приватної фірми “Скорпіон – 2016” чинили опір. У сутичках обидві боки конфлікту (а також правоохоронці) отримали травми різної складності, проте найбільш небезпечні поранення отримали активісти Олександр Коба та Дмитро Юденко. За підрахунками очевидців і журналістів, свідками подій стало близько півтисячі полтавців.

IMG_2625

Урешті арку звільнили, але справа лише розпочалася. 8 квітня кількасот полтавців зібралися під Полтавським відділом поліції, аби дізнатися інформацію про затриманих правоохоронцями активістів і тітушок. Тема набула розголосу в усій Україні; зреагували й деякі фракції з так званої більшості міськради та облради, керівництво області, народні депутати від Полтавщини.

zco9uzVqUTo

На хвилі громадського невдоволення ініціативна група утворила “Штаб супротиву свавіллю влади”. Його базою стала сесійна зала міськради. Активісти висунули низку вимог – до місцевої влади та поліції. Перші мають провести позачергову сесію, аби прийняти низку важливих рішень (скасувати дозволи на незаконні забудови, у тому числі – арки; прийняти мораторій на встановлення нових тимчасових споруд в центрі міста; звільнити першого заступника мера Михайла Шевченка, якого вважають відповідальним за пролиту біля арки кров). У відкритих джерелах з’явилася заява ФОП Степаненка (орендаря ділянки в арці) про відмову займати прохід, проте активісти переконані: підприємець налаштований зайняти приміщення підземного бомбосховища.

Штаб спротиву. Народне віче

Крім того, невідомі вночі 8 квітня невідомі розбили три меморіальні дошки (Симону Петлюрі та двом загиблим в АТО). Це стало останньою краплею для активістів, які зібралися під стінами Головного управління поліції області на мітинг. На висунуті вимоги правоохоронці зреагували: розпочали процес ліквідації атестаційної комісії поліцейських, яку очолює Ірина Степаненко (депутатка облради, сестра ФОП Степаненка – забудовника арки), закрити справи проти активістів, співпрацювати з силовими громадськими об’єднаннями (чиї представники приїхали з Харкова, Дніпра, Кропивницького, Сум і Києва, аби підтримати побратимів). Відзвітувати щодо розслідування винних у пролитті крові активістів правоохоронці пообіцями в понеділок, 10 квітня. За попередньою інформацією, прийнято рішення відсторонити від посади Олександра Терелу, начальника Полтавського відділу поліції. Крім цього, поліція відкликала ліцензію в охоронної фірми “Скорпіон – 2016”.

Мітинг біля поліції

Активісти також влаштували акцію під підприємством “Альфа-Капітал”, яке очолює Ірина Степаненко. За розповсюдження агітаційних листівок, які закликають полтавців вийти на мітинг проти Олександра Мамая та Михайла Шевченка, останній написав заяву до поліції. Михайло Шевченко, зазначив, що брехливі відомості з листівок є наклепом і можуть підняти людей на замах на його життя і здоров’я.

Альфа Капітал

На третій вечір перебування “Штабу Супротиву” в стінах міської ради анонім повідомив поліції, що будівля замінована. Після обшуків фахівці ДСНС вибухівки не виявили. На думку активістів, це провокативна спроба звільнити приміщення від протестувальників.

IMG_3008

Станом на неділю лідери “Штабу” висунули чіткі вимоги до влади міста. Завтра, 10 квітня, з початком нового робочого тижня мають з’явитися відповіді на низку запитань, які породили події “Кривавої арки” та її наслідки.

IMG_2956

Власник будинку-храму очолив Апеляційний суд області

Через конфлікт навколо арки ця подія пройшла майже не поміченою. 7 квітня відбулися вибори на посаду голови Апеляційного суду Полтавської області. Переможець – суддя Сергій Гальонкін, власник 5-поверхового маєтку в Розсошенцях, який прославився на всю Україну після публікації е-декларацій. Багато ЗМІ охрестили його “будинком-храмом”.

5

Коментувати

23 березня 2018