Підсумки тижня. Політика і влада. Сім днів Штабу спротиву, антикорупційні перевізники, заяви солідарності

1

Передвеликодній тиждень у Полтаві вирував пристрастями. Різноманітні акції протесту, приголомшливі заяви місцевих активістів і політиків не лишилися не поміченими журналістами та полтавцями. Час узагальнювати сказане та скоєне впродовж 10 – 16 квітня. От і підбиваємо підсумки. 

Підсумки тижня. Політика і влада

Підсумки тижня. Політика і влада

Сім днів Штабу Спротиву

У п’ятницю, 14 квітня, Штаб спротиву свавіллю влади відзначив тиждень базування в сесійній залі Полтавської міської ради. Нагадаємо, його лідери (очільники місцевих фракцій «Самопоміч», «Свобода», «Соціал-демократичної партії») висунули низку вимог до влади та поліції, пов’язаних із кровопролиттям у сутичках біля арки «Газетний ряд» між активістами та приватними охоронцями 5-го квітня. Окреслимо основні заходи цих діб.

Мирна акція викликає суботник. Із самого ранку понеділка, 10 квітня, активісти Штабу вийшли під усі виходи з приміщення ради на акцію, визначену організаторами як мирну. Завданням мітингувальників було не впускати працівників виконкому без їхнього головного керівника – мера міста, якого чекають на робочому місці. Не обійшлося без сутичок і конфліктних ситуацій. Олександр Мамай на вимогу Штабу не пристав, а працівники, аби не гаяти час, відправилися на суботник. Більше Штаб таку акцію не проводив, проте активісти завітали до оселі міського голови, аби звернутися до нього особисто.

блок

Заяви солідарності. У вівторок, 11 квітня центральний штаб Блоку Петра Порошенка заявив, що депутатів їхньої політсили відкликатимуть, якщо визнають причетними до кривавих подій. Після зібрання обласного осередку (очолюваного Андрієм Пісоцьким) і офіційної прес-конференції стало відомо, що «Соліданість» запускає процедуру відкликання депутатки облради Ірини Степаненко, чий брат-підприємець організував забудову арки, а також депутатів фракції міської ради, які голосували за надання йому відповідних дозволів. Самі депутати не згодні з таким вердиктом партії, заявляючи про відповідальність насамеперед перед виборцями.

Андрій Пісоцький

Нові акції. 11 квітня на підтримку побратимів, постраждалих 5-го квітня, вийшли учасники АТО. Вони маршували бруківкою центральної вулиці, виступили з промовами близ арки та облили червоною фарбою сходи Полтавської міської ради. Конкретна вимога мітингувальників – відкликання депутатки Ірини Степаненко та організація позачергових виборів у міськраду.

Ірина Степаненко, депутатка облради

Ірина Степаненко, депутатка облради

Менш масштабна акція відбулася в офісі депутатки міськради Світлани Бондарєвої, яку на останній сесії виключили з фракції «Самопоміч» через зміну її політичних орієнтаців на користь провладної більшості. Кілька депутатів і активістів обвісили фасад офісу аптеки «Ліки Полтавщини» плакатами з закликом добровільно скласти мандат. Співробітників пані Світлани (яка, за їхніми словами, перебуває у відпустці) пропрохали передати їй курячу тушку – імовірно, на знак зради своєї команди. Депутатка Бондарєва ситуацію не прокоментувала.

Sequence_01_Still002

Боротьба в правовому полі. Одну з вимог Штабу – припинення незаконних забудов – продовжує ігнорувати не лише влада, а й сам забудовник. ТОВ «Старнайт» (власник низки нічних розважальних закладів міста) не зупиняє будівельні роботи попри другий припис інспектора Держаної архітектурно-будівельної інспекції. Юристи Штабу спротиву декларують боротьбу з цим явищем виключно в правовому полі.

Валентин Діденко, інспектор ДАБІ

Валентин Діденко, інспектор ДАБІ

Крім того, лідери руху опору вирішили реорганізувати Штаб спротиву під освітній осередок. Наразі в сесійній залі міськради щодня організовують тренінги, лекції, публічні дискусії, майстеркласи, кіносеанси тощо. Міський голова наразі розпорядився створити комісію, яка підрахує збитки, нанесені активістами приміщення будівлі Полтавської міської ради. Раніше Олександр Мамай зареєстрував проект  рішення про оголошення мораторію на встановлення тимчасових споруд з метою підприємницької діяльністю до 2018 року.

Дмитро Козиренко, ГО "Citylab"

Дмитро Козиренко, ГО “Citylab”

Антикорупційні перевізники і де їх шукати

Після того як 12 квітня конкурс на розподіл транспортних маршрутів Полтави не відбувся, деякі перевізники 13 квітня виїхали на дороги міста самовільно й установили нижчу ціну за проїзд – 3 гривні. Гасло – «проти корупції», адже учасники акції переконані, що ринок перевезень у Полтаві монополізований, і місцева влада потурає цьому.

Спочатку представник перевізників-повстанців, громадський діяч і екс-депутат міськради Сергій Чередніченко заявив, що на восьми маршрутах діють 24 транспортні засоби. Щодня їхня кількість зростає. Відділ з питань транспорту і зв’язку виконкому міськради (в особі Сергія Шпака, заступника начальника відділу) зазначив, що самовільний вихід на маршрути є приводом для застосування штрафних санкцій, а конкурс відбудеться в терміни, визначені законодавством. Директор диспетчерської служби ТОВ «Трек Сервіс Контроль» Вячеслав Поспєлов прокоментував можливі наслідки від понаднормового заповнення маршрутів.

Подробиці, коментарі, а головне – думку полтавців з цього приводу – читайте в матеріалі.

RzOeEonM4QI

Нові атаки антимонопольників

Прес-служба АМКУ повідомляє про низку порушених справ і готових рішень.

Наприклад, тервідділення озвучило попередні висновки по чотирьох справах стосовно придбання трансформаторів ПАТ «Полтаваобленерго». Компанії-учасників торгів оштрафують, а «Обленерго» має усунути порушення.

Також фахівці АМКУ прийняли рішення щодо формування цін за місце на ринках Полтави. КП «Полтава-Сервіс» отримав рекомендації. А на ТОВ «Полтава-Союз» у АМКУ наклали штраф.

Засідання АМКУ

Засідання АМКУ

Сесії бути і не бути

Голова обласної ради Олександр Біленький видав розпорядження скликати депутатів на пленарне засідання чергової сесії. Порядок денний складає наразі 41 пункт: це питання надрокористування, регламенту, бюджету участі, звернень до органів вищої державної влади, фінансування тощо.

Натомість міський голова Полтави Олександр Мамай зазначив, що не скликатиме позачергову сесію (нагадаємо, це є основною вимогою Штабу спротиву). Оскільки останнє пленарне засідання відбулося 27 березня, то, згідно з оновленим Регламентом, наступного разу депутати мають зібратися в сесійній залі не пізніше 27 червня.

Голова облради Олександр Біленький

Голова облради Олександр Біленький

«Сільські традиції» в суді

Прокуратура Полтавської області затвердила і направила до Кобеляцького районного суду для розгляду по суті обвинувальний акт стосовно керівника ТОВ «Сільські традиції» в Біликах. Нагадаємо, на початку вересня конфлікт між підприємцем і місцевими мешканцями перейшов у сутички.

Керівника звинувачуюють у вчиненні злочинів за ч. 1 ст. 239 (забруднення земель відходами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля) та ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) Кримінального Кодексу України.

Коментувати

1 Коментар
Цензор
• 10:12 | 18 квітня 2017

Поспєлов розповів прокоментував

Відповіcти
20 березня 2018
19 березня 2018