Підсумки реалізації проекту «Забезпечення дотримання прав ВПО у Полтавській області»

0

Реалізовувався БО «Світло надії» у період з жовтня 2016 року по березень 2017 за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

IMG_7012

У 3-х містах області: Полтава, Миргород та Горішні Плавні на постійній основі працювали 3 юристи, які надавали інформаційну, консультаційну, роз’яснювальну допомогу. Також допомагали написати заяви, звернення, скарги, інші документи не процесуального характеру. Звернутися до юристів можна було особисто, по телефону, електронною поштою, звичайним листом.

– За період реалізації проекту інформаційно-консультаційну допомогу отримали близько 500 осіб. Питання, з якими звертаються ВПО у 2017 році та у 2014-2015, – докорінно відрізняються. Якщо спочатку цю цільову групу цікавили питання отримання довідки ВПО, соціальних виплат, то нині вони стосуються боргових стягнень, продажу нерухомого майна, роз’яснення питань, що потрапляють у правову колізію, в тому числі – питання оформлення розлучення, стягнення аліментів  тощо, – зазначила керівник юридичної служби БО «Світло надії» Оксана Мізік.

Відбулися 12 виїздів мобільних бригад для надання первинної правової допомоги у районах та містах області, не охоплених проектом.

IMG_7002

Завдяки тісній співпраці з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було проведено  семінари для ВПО у кожному місті.

Також відбувся тренінг для НУО, які надають правову, гуманітарну, консультаційну та інші види допомог ВПО у Полтавській області. На захід зібралися 17 організацій з різних районів та міст Полтавщини.

– Підсумовуючи результати проекту, можна зазначити, що питання ВПО залишається досить актуальним для області, яка є третьою на кількістю переселенців – близько 30 000 осіб. Завдяки налагодженій співпраці  органів влади та НУО, механізму перенаправлення ВПО та об’єднанню зусиль громад Полтавщина вдається надавати комплексну допомогу цій цільовій групі, – сказав заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

IMG_6999

З 05.01.2017 р. завдяки змінам у чинному законодавстві ВПО стали окремо визначеною категорією осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Прес-служба БО «Світло надії»

Коментувати

18 березня 2018
17 березня 2018