Петлюра, Соборність, масони. Полтавцям розкажуть про маловідомі аспекти історії головного отамана УНР

Трибуна
2016-10-24

«Симон Петлюра. Великий Міт». Саме таку назву має лекція-дискусія, яку організовує видання «Трибуна» в рамках науково-популярного проекту «Хто ці люди». 24 жовтня о 18.30 у приміщенні конференц-залу «Кантіна» (готель «Палаццо», вул. Гоголя, 33) журналіст Роман Грицун розкаже полтавцям про поняття «Міт» і крізь призму цього терміну проаналізує факти біографії та діяльність Симона Петлюри.

Петлюра Міт

Видання «Трибуна» реалізовує проект «Хто ці люди» з травня місяця 2016 року. Його основне завдання – розповісти історії життя тих людей, імена яких було обрано при перейменуванні вулиць Полтави в рамках виконання закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Петлюра Міт 2

Нагадаємо, що у травні 2016 року голова Полтавської ОДА на виконання цього закону підписав розпорядження про перейменування 115 топонімічних об’єктів, які мають комуністичні назви. Приміром, вулицю Артема було перейменовано в честь Симона Петлюри – головного отамана військ УНР, одного з лідерів Української революції 1917 – 1921 років.

Палаццо

Готель «Палаццо» – місце лекції

Стосовно самої лекції «Великий Міт», то журналіст «Трибуни» Роман Грицун говорить, що постать Симона Петлюра є неоднозначною в історії, дуже часто міфологізованою, і тому історики повинні розвінчувати міфи, які до того ж були побудовані радянською пропагандою. І це потрібно робити не тільки на сторінках наукових праць, а й у популярних медіа, на телебаченні, на радіо, аби більшість українців мали змогу почути цю інформацію.

– Коли ми говоримо про поняття Міт, то тут треба розуміти, що це подія чи явище, яке має сюжет і розповідає про якусь велику правду, яку ми по суті не можемо перевірити, але однозначно віримо в це. Будь-яка серйозна подія в історії, про яку всі знають – це Міт. Голодомор, Друга світова війна – це Міт, бо ці події зараз впливають на нашу свідомість, визначають її. Але поряд з цим є поняття міф – подія, або явище дуже часто неправдиве, або ж правдиве та вирване з контексту. От приміром є міф, що гетьман Іван Мазепа – зрадник. Чому так? Бо він зрадив Петра І і перейшов на бік шведів у Північній війні. Але це твердження вирване з контексту, бо перед цим треба говорити, що Петро І відмовився захищати територію Гетьманщини від можливого вторгнення поляків, і взагалі, московський Цар хотів ліквідувати автономії козацької держави. Саме тому Мазепа і підписав угоду з Карлом ХІІ та почав воювати про Петра І. Тепер картина повна. Тепер це вже Міт, а не міф.

У рамках проекту «Хто ці люди» вже випущено близько 20 науково-популярних статей.

Нагадаємо, що проект «Хто ці люди» був підтриманий обласною владою.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: