Петиція: полтавці пропонують організувати систему роздільного збору сміття

6

На сайті Полтавської міської ради з’явилася петиція №291 під назвою «Організація системи роздільного збору та вторинної переробки твердих побутових відходів».

Петиція: полтавці пропонують організувати систему роздільного збору сміття

Петиція: полтавці пропонують організувати систему роздільного збору сміття

Полтавка Юлія Мілявська пропонує створити умови для сортування та утилізації сміття за видами матеріалів: PET-пляшки, метал, скло, папір і картон.

Кожного дня на полігони Полтавщини вивозять тонни сміття, кожного року — близько 1,5 млн м³ твердих побутових відходів, яке буде там лежати десятиліттями, наближаючи нас до экологічної катастрофи. Сміттєзвалища переповнені і на нас чекає сміттєвий колапс, як у Львові, — зазначає полтавка.

Згідно з Законом України “Про відходи”, який набрав чинності з 1 січня 2018 року, органи місцевого самоврядування зобов`язані сприяти правильному сортуванню відходів, забезпечити баки окремо для скла, окремо для паперу, пластикових пляшок, тощо.

На жаль, полтавці наразі не мають змоги віконувати свої громадські обов’язки з сортування відходів, так як вуличних контейнерів для окремого збору у місті немає. Відповідно до ст. 32 Закону України, з 1 січня 2018 року забороняється захоронення непероблених побутових відходів, — йдеться у тексті петиції.

Зараз петиція має 4 підписи, до кінця збору голосів ще 60 днів.

Раніше повідомлялось, полтавцям представили нову програму утилізації відходів.

21 февраля 2019
20 февраля 2019