Перший сніг комом … у горлі «Будгаранту»

3

Під час засідання містобудівної комісії Полтавської міськради депутати розглянули звіт за результатами проведених робіт з прибирання та посипання вулиць 20 листопада 2018 року.

– Наразі щоночі в місті чергує 10 одиниць снігоприбиральної техніки. В перший день снігопадів (20 листопада) диспетчер підрядної організації («Будгарант-7» — ред.) залучив до прибирання вулиць міста 17 одиниць техніки. В першу чергу розчистили та посипали «велике кільце», а потім перемістились на інші вулиці, якими рухається громадський транспорт. Були зауваження, щодо роботи підрядної організації, з нею проведена відповідна робота. Були зауваження по тротуарам. На сьогодні є зауваження по деяким віддаленим районам. Щодо виведення додаткової техніки, рішення диспетчера було правильним. Центральні вулиці міста посипались лише сіллю, тоді як у спальних районах та околицях застосовувалась піщано-соляна суміш. Однак з 5 солетрусів три вийшли з ладу. Диспетчер вирішив оперативно їх ремонтувати, проте на це пішло 3 години. Але час вже було втрачено. Думаю, наступного разу проблем буде значно менше. Техніка є — турбуватись про те, що немає чим прибирати місто не варто. — повідомив заступник міського голови Олексій Чепурко.

Тоді як Олег Бєлоножко запропонував замінити піщано-соляну суміш на бішофіт.

– Ми посипаємо вулиці піщано-соляною суміщу, яка потім при розтаванні забиває каналізацію. Також вона негативно впливає на тротуарну плитку та асфальтове покриття. Багато з міст України вже перейшли на інші технології, наприклад, використання бішофіту. Тим паче, на Полтавщині є величезні його поклади.

Так, за словами очільника  УЖКГ, управління вже готує тендер на 2019 рік, в якому вже закладається можливість використання підрядником сипучого та рідкого бішофіту.

– На мій погляд, ефективність сипучого більша. Але в тендерній документації ми передбачаємо обидва варіанти. Використання таких речовин дорожче за застосування піщано-соляної суміші і потребує економічного обґрунтування. Тому по дорогам я не бачу об’єктивної причини обробляти їх бішофітом, тоді як на тротуарах і в парках можливо використання такої суміші — зазначив Олексій Чепурко.

Також Олексій Чепурко, пообіцяв таки провести демонстрацію наявної комунальної техніки. Зазначимо, дату показу техніки переносили на невизначений термін вже кілька разів.

15 февраля 2019
14 февраля 2019