Переваги первинної медичної допомоги

Трибуна
2018-08-23

Понад 15 мільйонів українців (або кожен третій) обрали свого лікаря первинної ланки: терапевта, педіатра або сімейного лікаря. На Вінниччині, Полтавщині та Харківщині це — більше половини громадян.

Картинка 20– Досягнення цифра в 15 мільйонів за 4,5 місяці значно перевищує будь-які очікування, що базувались на порівняннях з іншими країнами, які проводили схожі реформи. Як на мене, це свідчить про великий кредит довіри від людей до реформи та про те, що пацієнти, лікарі та керівники закладів хочуть змін, — пояснює експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, Євген Гончар

У країнах Європейського Союзу лікарі первинки вирішують переважну більшість усіх медичних звернень до системи охорони здоров’я. Згідно даних «EuroStat» в Ірландії та Португалії лікарі «первинки» складають більшість всіх медиків, в Україні таких лікарів 16%.

У розвитку первинної медичної допомоги спеціалісти виокремлюють 2 основні переваги:

– По-перше, сімейний лікар краще обізнаний у перебігу захворювань конкретного пацієнта, має більш цілісне сприйняття людського організму та не концентрується лише на одному органі, як це часто роблять вузькі спеціалісти.

По-друге, економічний аспект: утримання закладу первинної медичної допомоги є значно дешевшим ніж високоспеціалізовані заклади, що дозволяє направити додаткові кошти на видатки вторинної медичної допомоги.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: