Переселенець із Донбасу: «Ваша підтримка дає відчуття того, що ми потрібні»

1

Благодійна організація «Світло надії» продовжує допомагати внутрішньо переміщеним особам у вирішенні їх матеріальних та юридичних проблем. Одним із перших клієнтів  проекту «Безоплатна первинна правова допомога внутрішньо переміщеним особам» став грузинський фермер з Луганщини Ахмед Камалов.

Чоловік зі своєю родиною переїхав до міста Щастя, що на Луганщині ще в 2008 році, тікаючи від війни, яка почалась в Грузії. Працьовитий чоловік разом зі своїми синами почав займатися городництвом: вирощував та продавав овочі і вкладав заробіток у розвиток своєї справи.

З часом невеличкий бізнес Ахмеда почав набирати обертів. Своє домогосподарство Ахмед перетворив у справжню ферму, вирощуючи рогату худобу та успішно реалізовуючи м’ясо-молочну продукцію на ринках Луганщини, Донеччини та Харківщини. Значну частину прибутку Ахмед вкладав у розвиток бізнесу: купував сільськогосподарську техніку, корм, сировину.

Через шість років бізнес почав давати перші серйозні прибутки. Але не буває добра без лиха. В життя Ахмеда і його родини  вкотре увірвалася війна. Через бойові дії на Луганщині сім’я Камалових змушена була покинути місто Щастя.

Ахмед після невдалих спроб знайти житло та землю під фермерство у Харківській області, поїхав шукати кращої долі на Полтавщину. У Шишацькому та Гадяцькому район його не хотіли слухати: всіх лякав його статус вимушено переміщеної особи і та  національність.

Таксист із Чутівського району, який возив Ахмеда,порадив звернутися до райдержадміністрації. Саме там вислухали Ахмеда, і зрозумівши складність його ситуації, взялися допомагати. Волонтери, які відгукнулися на допомогу, підшукали для його родини будинок та землю для заняття фермерством.

Зараз Ахмед, дружина, його два сини та невістка проживають у селі Новофедорівка на території ферми, яка належить місцевим селянам в якості майнового паю і збирається його викупити, аби далі розвивати свій бізнес.

Мені дуже приємно, що ви приїхали до нас, подивилися в яких умовах ми тут живемо і готові допомогти. Ваша підтримка для нас означає не просто допомогу, вона дає нам відчуття того, що ми теж люди, що про нас не забули, і ми комусь потрібні, – говорить Ахмед Камалов.

Співробітники Чутівського центру зайнятості дізналися про Ахмеда та його бажання розвивати власну справу. Вони зв’язалися з ним, і запропонували взяти участь у тренінговій програмі від  ПРООН, що спрямована на підтримку підприємців, які мають свій бізнес або планують його започаткувати в рамках проекту  «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб». Полтавська область є учасницею цього проекту, який реалізується у восьми областях України.

Ахмед приїхав зі своїми ідеями, зі своїми планами, матеріальними ресурсами. Він готовий  працювати тут, розвивати Полтавщину, але потребує і підтримки місцевої влади також  – розповідає Надія Тімошенко, регіональний координатор проекту Програми розвитку ООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб» у Полтавській області.

Ахмед уже подав заявку на отримання гранту та прийняв участь у тренінговій програмі, що дозволила йому оновити свої знання щодо розвитку підприємництва. Тепер він чекає, коли оголосять результати конкурсу. Якщо його бізнес-план отримає схвалення, то чоловік матиме змогу інвестувати кошти у розвиток сімейного бізнесу. Але для того, щоб вкласти ці гроші у фермерство, йому необхідно оформити документи, пройти всі юридичні процедури і викупити пайове майно у Новофедорівці.

1

(Приміщення в якому проживає Ахмед та його родина не захистить людей від зимових морозів)

2

(В таких умовах живуть внутрішньо переміщені особи, які хочуть працювати на Полтавщині і розвивати тут свою справу)

3

(Фермерське господарство Ахмеда Камалова)

4

5

( В таких умовах зберігаються матеріальні ресурси фермерського господарства Ахмеда – корм для худоби, с/г техніка, інструментарій)

До нашої організації Ахмед звернувся із проханням про допомогу у написанні клопотання до сільської ради про видачу земельної ділянки для ведення фермерського господарства. Ми допомогли йому і зараз чекаємо відповіді із сільської ради. Але хочу сказати, що умови, в яких проживає його родина , просто жахливі. Тому хотіли б звернутися до волонтерів по допомогу з ремонтом будинку, в якому родина Ахмеда просто не зможе перезимувати, – розповідає Яна Кравченко,  координатор юридичної служби БО «Світло надії»

6

(Юрист БО «Світло надії» допомагає Ахмеду оформляти документи)

Хочеться вірити, що доля родини Ахмеда Камалова складеться як найкраще. Людина приїхала на Полтавщину і хоче зробити свій вклад у розвиток регіону. Але без нашої з Вами підтримки це буде важко зробити.

Довідково: Проект «Безоплатна первинна правова допомога внутрішньо переміщеним особам» впроваджується  Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії.

Роман Грицун, прес-служба БО “Світло надії”

14 липня 2018
13 липня 2018