Пенсійний фонд через суд виплатив бездомному пенсіонеру 90 тисяч гривень

Трибуна
2017-01-06

Апеляційний суд зобов’язав Пенсійний фонд виплатити громадянину України, мешканцю Полтави Олександру Котлубаю 90 тисяч гривень, які той не міг отримати протягом двох років, бо у фонді говорили, що чоловік ще не досягнув пенсійного віку.

Пенсійний фонд через суд виплатив бездомному пенсіонеру 90 тисяч гривень

Пенсійний фонд через суд виплатив бездомному пенсіонеру 90 тисяч гривень

Цю історію журналістам «Трибуни» розповіли у Благодійній організації «Світло надії».

5 років тому Олександр Котлубай вперше переступив поріг Центра адаптації. Із собою не мав нічого, все багатство – той старенький одяг, який і був на ньому. Та бідні пожитки – не головне в житті чоловіка, бо з перших днів життя у Центрі всі зрозуміли –з ними тепер людина, яка завжди прийде на допомогу.

– Олександр дуже добродушний, у нього «золоті руки». Чи то полагодити щось у Центрі, чи просто прибрати територію – він завжди попереду всіх», -розповідає Олена Чикурова, керівник Центра адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі БО «Світло надії».

Та згодом Олександр почав з’являтися у Центрі дуже нечасто. Різко пропадав та через деякий час знову приходив. Чоловік тривалий час не міг впоратись із алкогольною залежністю. Він постійно пиячив і через це розлучився, припинив спілкуватися із колишньою дружиною та дітьми.

– Тричі ми знаходили його в лісопосадках у нетверезому стані. Він не лікувався, бо не вважав себе хворою людиною. Ми розуміли – ще трохи і людина просто помре. Тоді ми вирішили поговорити із ним вкрай жорстко – так тривати далі не може, – говорить Олена Чикурова.

Олександр згадує:

– Після цієї серйозної розмови я вирішив взятися за голову. До чого приведе мене таке життя? Я вже й так на самому дні. Тепер потрібно якось вибиратися.

Так як документи чоловік давно втратив, соціальні працівники, перш за все, почали відновлювати паспорт та трудову книжку. За словами Олександра, він протягом довгого часу офіційно працював на шахті у Воркуті. Тому відповідний запит було надіслано у Росію. Всі ці перемовини якраз і тривали майже 5 років. Нарешті прийшла відповідь, що він дійсно працював у Воркуті і за вислугою років має право на пенсію ще з 2014 року.

– Ми найняли Олександру адвоката, бо Пенсійний фонд йому відмовляв, говорячи –чекайте мінімальну пенсію в 60 років. 2 суди відмовили у задоволенні позову чоловіка. Але Апеляційний зобов’язав виплатити Олександру пенсію за 2 роки з урахуванням надбавок», – пояснює Олена Чикурова.

Таким чином, Пенсійний фонд виплатив Олександру Котлубаю 90 тисяч гривень. Зараз він намагається розумно вчинити з коштами.

– У мене ніколи й не було таких грошей! 90 тисяч для мене – це дуже велика сума. Тому 70 000 я поклав на депозит, на решту живу, винайматиму житло. Грандіозних планів не маю. Хочу лише зберегти те, що вдалося повернути –просте життя, документи, друзів. І на власному прикладі показати – шанс змінити життя є. Головне – ним скористатись, – говорить Олександр.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: