Павло Розенко розповів про плани уряду щодо тарифів, субсидій та пенсій

Віце-прем’єр Павло Розенко відвідав Полтаву з робочим візитом. В ході розширеної наради з керівниками соціальних служб області посадовець розповів про хід пенсійної реформи, тарифи та систему субсидій.

За даними Департаменту соцзахисту ОДА, 40% (229,9 тис.) домогосподарств області отримують житлові субсидії. При цьому середній розмір їх складає 1693 грн. Наразі уряд розпочав процес монетизації субсидій, тож у березні 202,7 тис. осіб мають отримати субсидію у грошовій формі. Станом на 19 березня виплати через «Ощадбанк» отримали 47% отримувачів субсидії.

— Встановлення тарифів — це відповідальність місцевих органів влади. Уряд встановлює граничну ціну на газ. Деякі кандидати у президенти кажуть, що можуть знизити ціну на газ. В мене виникає нерозуміння ситуації: в усьому світі ціна на газ зростає, але є одна країна, де ціна, виявляється, не зростає. На думку деяких політиків, в Україні цю ціну можна знизити. Напевно, таких політиків треба номінувати на «нобелевську премію» з економіки. Як ці економічні процеси можна пов’язати? Людям сьогодні відверто брешуть. Знизити ціну на газ неможливо, оскільки газ у всьому світі дорогий, — заявив Розенко.

На його думку, заможні громадяни повинні сплачувати повну ціну, встановлену ринково, тоді як особи, що потрібують державної соціальної допомоги, мають її отримати у повному обсязі.

— Якщо ми знижуємо ціну на газ – чому олігарх має отримувати дотацію із держави за те, що він платить низьку ціну за газ? Чому він не повинен платити повну ринкову ціну?, — говорить Віце-прем’єр.

Також він зазначив, що субсидія покликана забезпечити всі верстви населення необхідними соціальними послугами та благами. Згідно із розрахунками мінсоцполітики, монетизація субсидій дасть можливість спонукати населення економити ресурси, а зекономлені кошти вкладати у підвищення енергоефективності.

— Монетизація – це наступний крок у реформуванні системи субсидій. Він визначений Законом України «Про житлово-комунальні послуги», де чітко сказано, що із січня 2019 року субсидії на житлово-комунальні послуги мають бути монетизовані. Нині 3,5 мільйона домогосподарств в Україні отримують монетизовані субсидії. Зокрема, 2,3 мільйона домогосподарств, де є пенсіонери, одержують ці виплати через Пенсійний фонд України, а 1,2 мільйона – через платіжну систему «Ощадбанку», – заявив Павло Розенко.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, у свою чергу, додав, що для покращення енергоефективності власних помешкань громадяни можуть скористатись програмою «теплі кредити».

— В області 11 тис. громадян скористались програмою «теплі кредити», з них 4,3 тис. осіб — субсидіанти. Згідно із підрахунками, громадяни, що скористались цими кредитами та модернізували будівлі, зекономили 1,9 млн грн. по субсидії. Ці кошти вони отримають на руки у грошовій формі для продовження енергомодернізації, — говорить Олег Пругло.

Павло Розенко зазначив, що, в ідеалі, на енергоринку повинна бути сформована єдина ціна на ресурси для всіх споживачів. На запитання журналістів про принципи формування ціни на газ Розенко повідомив:

— Формування ціни на ринку повинно відбуватись за рахунок ринкової економіки на умовах повноцінного відкритого ринку. Це залежить від реформування як Нафтогазу, так і ряду інших важливих питань. Ціна має бути єдиною.

За словами Віце-прем’єра, процес монетизації субсидій є важливим кроком до впровадження ринку газу, коли держава підходить до абсолютно прозорої системи, де споживач сплачує за газ та надані послуги у повному обсязі. А вже потім держава допомагає споживачу конкретними коштами. Він сподівається, що реальні результати вдасться побачити вже з наступного року.

Для подальшої співпраці з міжнародними компаніями уряд повинен впровадити 3-й Енергопакет ЄС, що повинен врегулювати ринки газу та електроенергії, про що йшла мова у звіті міненергетики за 2018 рік. Розенко підтвердив наявність затвердженої стратегії реалізації зафіксованих положень, зокрема і 3-го енергопакету.

Щодо пенсій, Розенко вкотре наголосив на необхідності продовження пенсійної реформи. Зокрема, на введенні, окрім солідарного рівня накопичень, ще двох: накопичувального та недержавного пенсійного страхування.

— У такому випадку очевидно, що пенсії українців будуть достойними та повноцінними, за рахунок поєднання ресурсів трьох систем. Коли це буде? Політична воля уряду вже є, і навіть більше — пенсійний фонд і ми в цілому готові до запровадження накопичувального рівня пенсійного страхування. Ми чекаємо, що ВР ухвалить необхідні зміни до чинного законодавства для повноцінного запуску системи. Відповідні законопроекти вже зареєстровані та є позитивне рішення комітету щодо їх схвалення, але в процесі політичної боротьби у ВР, нажаль, не доходять руки до цього закону, — зазначив Розенко.

При цьому, оцінюючи ризики впровадження додаткових рівнів накопичення, Віце-прем’єр запевнив, що цей процес не призведе до збільшення навантаження на фонд оплати праці.

— Кілька років тому ми суттєво зменшили навантаження на фонд оплати праці, і станом на сьогодні ми маємо один з найнижчих показників оподаткування, що зручно для розвитку малого та середнього бізнесу.

Також він зазначив, що нинішня податкова система дозволяє частково перерозподілити ресурси, які можна перенаправити на накопичувальну систему. Для цього можна зменшити перерахування до солідарної системи, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Головним фактором такої можливості Павло Розенко вважає використання коштів накопичувальної системи у загальній сфері економіки, що можливо завдяки тому, що кошти не виводяться з системи, а поступають назад в економіку через інвестиції, закупівлю цінних паперів тощо. За рахунок цього економіка повинна отримувати додатковий ресурс. Збільшенню пенсій також повинен сприяти процес детінізації ринку праці.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: