Пам’ятник Симону Петлюрі в Полтаві можуть встановити вже наступного року

У 2017 році Україна відзначатиме соту річницю національної революції 1917 – 1921 років. Незабаром Президент має підписати указ про вшанування пам’яті цих подій. Полтавська «Просвіта» знає про все це ,і хоче, аби у Полтаві встановили пам’ятник Симону Петлюрі.

IMG_5575

Це може статися вже у наступному році. «Просвітянин» Олег Пустовгар розповів, що після підписання президентського рішення, обласний бюджет має затвердити певну суму коштів на будівництво пам’ятника. Якщо ці гроші будуть заплановані у бюджеті 2017 року, значить є всі шанси, що вже 12 місяців у Полтаві постане новий монумент історичному діячу.

IMG_5564

Про це Олег Пустовгар також згадував під час заходу з нагоди 90-річниці від дня загибелі Петлюри, який відбувся біля меморіальної дошки головному Отаману військ УНР, що дислокується на Аграрній академії:

Симон Петлюра говорив, що держава має бути понад класи, і понад партії. Його постать в період війни з Росією його стає важливою для нас, адже він послідовно відстоював ідею Української держави. Приємно буде констатувати той факт, що є указ Президента про вшанування сторіччя з дня Української революції, яке буде проходити у 2017 році. Сьогодні «Просвіта» проголошує ідею встановлення пам’ятника Симону Петлюрі. Інститут національної пам’яті готує доручення Порошенка з цього приводу. І зараз має бути не всенародний збір коштів, а всенародна підтримка цієї ідеї. Ми можемо повторити досвід Черкаської області, де влада виділили певну суму коштів на будівництво пам’ятнику повстанцям Холодного Яру.

Пустовгар також додав, що важливим завданням буде проведення конкурсу на кращий ескіз для пам’ятника Симону Петлюрі.

На заході полтавці також висловили свою думку з приводу постаті Симона Петлюри:

Варто зазначити, що в Україні пам’ятник Петлюрі встановлений у місті Рівне. У Києві є вулиця названа ім’ям відомого полтавця.

Ще на початку року голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявляв між 2017 та 2021 роком в Києві має постати пам’ятник Симонові Петлюри.

– На жаль, донедавна в Україні в місцях пам’яті, пов’язаних з цим періодом були виключно комуністичні за змістом, мова йшла про виключно пам’ятники, пов’язані з так званою Жовтневою революцією та різного роду діячами більшовистського руху. Зараз в процесі декомунізації, яка триває по всій Україні, ми поступово позбуваємося цієї тоталітарної спадщини, від цих місць пам’яті, пов’язаних з діячами більшовистського режиму, з тими хто боровся проти української державності, очевидно, що на цьому місці повинні постати інші місця пам’яті, пов’язані вже з тими людьми, які боролись за незалежність… Ми переконані, що на виконання цього указу в цей період між 2017 та 2021 роком в Києві має постати пам’ятник Симонові Петлюри, – заявив В’ятрович.

Нагадаємо, що у Полтаві відбулося перейменування вулиць. Вулиця Артема отримала назву вулиця Симона Петлюри.

Довідка: Петлюра Симон Васильович (10 (22) травня 1879, Полтава, Російська імперія — 25 травня 1926, Париж, Франція) — український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Організатор українських збройних сил. Член Генерального секретаріату Української Центральної Ради (від 28 червня — 31 грудня 1917) на посаді Генерального секретаря з військових справ. Головний отаман військ УНР (з листопада 1918). Голова Директорії УНР (9 травня 1919 — 10 листопада 1920). Дядько по матері патріарха Мстислава.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Памятнику Петлюре быть! А если вате чтото не нравится – шуруйте на рашу или в даунецкую резервацию и хватит тут вонять и памятные знаки героям АТО ломать. Не нравится Украина – вали на рашу! Точка!

2016-05-29
Станислав
Відповіcти
0

ну зачем??? кто-то считает его для себя героем,а кто-то и нет. Только одни памятники рушат, а эти чем-то лучше?

2016-05-26
Самсон
Відповіcти
0

Сомнительная личность 🙁

2016-05-26
Сказочник
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: