Пам’ятник Мазепі переховують у таємному місці

Юлія Логвиненко
14:02 | 26 лютого 2016
0

За місяць-півтора перший в Україні пам’ятник гетьману Мазепі стоятиме на Соборному майдані – депутати Полтавської міської ради дозволили його розмістити 28-ма голосами.

mazepa

У День козацтва, 14-го жовтня 2015-го року гетьман війська запорізького Іван Мазепа в бронзі прибув до Полтави. Монумент виготовили ще 2009 року за указом тодішнього президента. Та до встановлення справа так і не дійшла – бо ж постать гетьмана більш, ніж суперечлива. Та й нині митці, пересічні полтавці й керівники на витвір чернігівського скульптора Миколи Білика реагують теж по-різному (як щодо розміщення, так і щодо схожості).

– Це питання роз’єднує територіальну громаду. Воно політичне. Якщо буде 22 голоси, то я ветувати рішення не буду, – коментував Олександр Мамай.

“До пам’ятника слід ставитися, як до туристичної локації, а не як до ідола”, – відповів позапартійний з фракції “Солідарності” Андрій Матковський.

ObUHBOc_8lw

схема Соборного майдану, фото з сайту poltava365.com

Полтавські депутати останнім питанням на сесії погодили пропозицію “свободівця” Матвійчука і дали дозвіл на розміщення першого в Україні пам’ятника гетьману. За відповідне рішення позитивно проголосували 28 обранців, “проти” – 2. Не голосували шестеро, “утрималися” п’ятеро.

55563844bcd4bba067fe86ac1f008c7e

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради, керівник фракції ВО “Свобода”

Депутат Матвійчук також висловив надію, що пам’ятник стоятиме на відведеному для нього місці до 20 березня – річниці народження Івана Мазепи.

– Чомусь всі вважають, що Мазепу відвезли знову до Києва. Це не так. Він у Полтаві, “на збереженні” у одного з підприємців міста. Деталі не розголошуються, аби недоброзичливці передчасно йому нічого не вдіяли, – коментує керівник фракції “Свободи” у міськраді Юліан Матвійчук.

“На виготовлення відповідної документації управлінню капітального будівництва міськвиконкому потрібно місяць-півтора”, – додав депутат Матвійчук.

11944Довідка: на виготовлення пам’ятникаІванові Мазепі витратили 1,7 мільйона гривень – жодної копійки із державного бюджету, кошти жертвували люди та організації зі всієї країни. Ініціатор встановлення пам’ятника у Полтаві громадський діяч – Микола Кульчинський. Полтавський міський голова відкрито виступав проти встановлення пам’ятника. Та на першій установчій сесії новообраної міської ради наприкінці листопада, Олександр Мамай журналістам заявив: «У місті є більше нагальних питань, і перш за все – це питання соціального характеру. Встановлення пам’ятника Мазепі – політичного. Я не розколюватиму місто на дві частини: одні – «за», інші – «проти».

Тоді, 14-го жовтня, планувалося, пам’ятник встановлять одразу після виборів, принаймні до кінця 2015-го.

656436_main

під час представлення памятника у Полтаві, 14 жовтня 2015 рік

Юлія Логвиненко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: