Пам’ятка для водіїв: за яких причин вас мають право зупинити поліцейські

0

Мабуть, кожен із водіїв, якщо і особисто не стикався, але точно чув про те, як в минулому працівники ДАІ, а зараз вже поліцеські, зупиняють транспортний засіб без серйозних на те причин і починають знаходити привід для того, щоб виписати штраф. Тому ми вирішили для тих, хто знає ці правила – нагадати, а для тих, хто не знає – розповісти про причини, за якими поліцейські можуть зупинити автомобіль.

Правила зупинки автомобіля прописані в стаття 34 закону «Про національну поліції».

928385_900

Усього їх існує 9:

1. Порушення правил дорожнього руху. Наприклад, якщо водій проїхав на червоне світло світлофора.

2. Немає номерного знака, або він закріплений в недозволеному місці. Також поліцейський має право вас зупинити, якщо ваші номери заляпані брудом і цифри на них не видно.

3. Якщо є ознаки того, що ваш автомобіль несправний. Наприклад, спущене колесо.

4. Якщо є підозра, що ви, ваша машина, або пасажири, маєте відношення до дорожньо-транспортної пригоди, або інших порушень закону.

5. Якщо автомобіль знаходиться в розшуку.

6. Якщо є необхідність опитати водія чи пасажирів, які можуть бути свідком аварії.

7. Якщо вантаж на вашому автомобілі закріплений неналежним чином.

8. Якщо ви встановили на автомобіль світлові або звукові сигнали, які заборонені законом.

9. Поліцейський також має право зупинити автомобіль і попросити водія про допомогу або дачі показань свідків. Проте вас ніхто не може примушувати це робити, тому ви можете відмовитися від цього.

Всі інші зупинки автомобіля є незаконними. І теоретично ви маєте право, якщо працівник, який зупинив вас, протягом 5-ти хвилин не називає причину зупинки, просто поїхати далі.

А якщо вас зупинили через “перевірку документів”, поліцейський не має права без вашого дозволу брати до рук ваші документи, тобто він мусить перевіряти їх з ваших рук. Також ви не зобов’язані пред’являти звичайний паспорт громадянина – зупиняючий до цього ніякого відношення не має.

Наталя Гостило

Коментувати

22 березня 2018