Паливо для ЖЕО №2

0

Інститут аналітики та адвокації проаналізував закупівлю палива, яке здійснювало КП “ЖЕО №2”. Аналітики припускають, що замовник свідомо втрачає можливість придбати бензин по меншій ціні задля особистої вигоди.

Паливо для ЖЕО №2

Паливо для ЖЕО №2

Історія почалася у 2016 році. КП “Житлово-експлуатаційна організація №2” Полтавської міської ради оголосила закупівлю палива на суму 963 тис. гривень. Проблемною ця закупівля стала ще до проведення аукціону: замовник виявив бажання, щоб учасники надали, як  підтвердження досвіду, аналогічні договори за період з 2014 – 2015 роки. ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ” оскаржив цю вимогу, виграв тендер та заключив договір.

У квітні 2017 ЖЕО №2 вносить зміни в річний план закупівель і в той же день оголошує нову закупівлю. На той момент ще діяв договір з ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ”. За цією домовленістю замовник придбав палива лише на 160 тис грн., тобто на 1/6 від загальної суми. До ЖЕО №2 одразу виникли запитання, адже очевидних причин для розірвання договору не було. На що замовник відповів:

“Є ситуації, коли замовником необхідно забезпечити безперервність закупівельного процесу, оскільки це пов’язано з виконанням певних державних функцій чи наданням послуг населенню (невідкладною ліквідацією аварійних ситуацій)”

Після чого без пояснення причин діючий договір з ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ” все ж розірвали.

Квітнева закупівля не відбулася через відсутність достатньої кількості учасників. Замовник оголосив наступну, коли договір уже було розірвано. І друга закупівля також не відбулася.

Після двох невдалих спроб у Замовника з’явилися законні підстави провести переговорну процедуру. Але чомусь, зауважують аналітики, було оголошено одразу дві – скорочену та звичайну переговорні процедури. У результаті новий договір підписали з вже відомим підприємством ТОВ “НАДЕЖДА РИТЕЙЛ”. При цьому у нового постачальника ціни вище, ніж у попереднього.

Таким чином, шляхом розриву договору з ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ” та укладанням нового договору з ТОВ “НАДЕЖДА РИТЕЙЛ” комунальне підприємство зробило переплату 42 тисячі гривень. Безпричинним розірванням договору, припускають аналітики, могла стати домовленість з теперішнім замовником.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

Коментувати

22 березня 2018
21 березня 2018