Паливо для ЖЕО №2

Трибуна
2017-09-19

Інститут аналітики та адвокації проаналізував закупівлю палива, яке здійснювало КП «ЖЕО №2». Аналітики припускають, що замовник свідомо втрачає можливість придбати бензин по меншій ціні задля особистої вигоди.

Паливо для ЖЕО №2

Паливо для ЖЕО №2

Історія почалася у 2016 році. КП «Житлово-експлуатаційна організація №2» Полтавської міської ради оголосила закупівлю палива на суму 963 тис. гривень. Проблемною ця закупівля стала ще до проведення аукціону: замовник виявив бажання, щоб учасники надали, як підтвердження досвіду, аналогічні договори за період з 2014 – 2015 роки. ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ» оскаржив цю вимогу, виграв тендер та заключив договір.

У квітні 2017 ЖЕО №2 вносить зміни в річний план закупівель і в той же день оголошує нову закупівлю. На той момент ще діяв договір з ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ». За цією домовленістю замовник придбав палива лише на 160 тис грн., тобто на 1/6 від загальної суми. До ЖЕО №2 одразу виникли запитання, адже очевидних причин для розірвання договору не було. На що замовник відповів:

«Є ситуації, коли замовником необхідно забезпечити безперервність закупівельного процесу, оскільки це пов’язано з виконанням певних державних функцій чи наданням послуг населенню (невідкладною ліквідацією аварійних ситуацій)»

Після чого без пояснення причин діючий договір з ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ» все ж розірвали.

Квітнева закупівля не відбулася через відсутність достатньої кількості учасників. Замовник оголосив наступну, коли договір уже було розірвано. І друга закупівля також не відбулася.

Після двох невдалих спроб у Замовника з’явилися законні підстави провести переговорну процедуру. Але чомусь, зауважують аналітики, було оголошено одразу дві – скорочену та звичайну переговорні процедури. У результаті новий договір підписали з вже відомим підприємством ТОВ «НАДЕЖДА РИТЕЙЛ». При цьому у нового постачальника ціни вище, ніж у попереднього.

Таким чином, шляхом розриву договору з ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ» та укладанням нового договору з ТОВ «НАДЕЖДА РИТЕЙЛ» комунальне підприємство зробило переплату 42 тисячі гривень. Безпричинним розірванням договору, припускають аналітики, могла стати домовленість з теперішнім замовником.

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: