Палітри видатних художників (частина 1)

Анна Бойко
09:03 | 26 березня 2019
4

Побачивши гарну обгортку, нам часто хочеться спробувати на смак саму цукерку. Так, наприклад, дивлячись на полотна Рембрандта та Ван Гога, мені дуже кортить побачити усю «кухню» зсередини. Тут важливо все: від форми палітри до кольорів на ній. Тож зануримося у майстерні геніїв.

Чи чули ви про Франсіско Гойю? Талановитий іспанець, що підкорив королівській двір, яскравий представник романтизму. Його роботи часто можна впізнати за глибоким темним фоном, адже на його палітрі завжди було більше чотирьох відтінків чорного кольору.

Портрет Франсіско де Гойї з палітрою

Портрет Франсіско де Гойї з палітрою

На портреті видно, як Гойя розміщував фарби вздовж краю палітри, змішуючи їх у центрі. Дякуємо автору Вінсенту Лопесу за інформаційний портрет, що дає нам змогу аналізувати палітру художника навіть через століття.

Користуючись тогочасними природними пігментами, які, до речі, були дуже яскравими, Гойя досягав цікавого монохромного ефекту. Можливо, його секрет був у тому, що він не користувався умброю (коричневим),синім та зеленим пігментами, а отримував їхні відтінки при змішуванні. Це видно на його відомій роботі «Маха оголена».

Маха оголена

Маха оголена

А якщо це — занадто відверто, то спеціально для вас є «Маха одягнена».

Маха одягнена

Маха одягнена

Наперекір йому Клод Моне намагався не використовувати чорний колір. Часто, малюючи фарбою просто із тюбиків, він не відривав очей від картини, над якою працював. Навіть для того, щоб подивитися на палітру. Кольори змішувалися прямо на холсті, а Моне наносив їх легкими мазками, щоб досягти ефекту прозорості.

Палітра Клода Моне

Палітра Клода Моне

Клод Моне віртуозно працював зі світлими та яскравими відтінками, «Колір — це моя одержимість, радість і страждання», — казав він. Відомо, що митець використовував свинцеві білила, кадмій жовтий, кіновар, крапп (яскраві червоні відтінки), кобальт синій, окис хрому (зелений), і все. Моне писав, що для того, аби намалювати море, потрібно щодня, щогодини приходити на одне й те ж саме місце. Часто він звертався до одних і тих самих сюжетів по декілька разів.

Дами з парасолькою

Дами з парасолькою

Рембрандт ван Рейн — найяскравіший представник золотого століття голландського живопису та майстер світла й тіні. Його палітра була дуже простою, на ній завжди була невелика кількість пігментів, серед яких — декілька природних яскравих.

Палітра Рембрандта ван Рейна

Палітра Рембрандта ван Рейна

Рембрандт викладав на палітру фарби на один день або для одного окремого завдання. Свинцеві білила він використовував для зображення манжетів та комірів, а свинцево-олов’яним жовтим виділяв найбільш яскраві місця. Якщо Рембрандт збирався провести день, малюючи тільки коня, то він готував лише необхідні для цього пігменти, а саме: свинцеві білила, чорну і охру жовту.

Даная

Даная

Французький художник-самоучка Поль Гоген був прихильником яскравих чистих кольорів. «Дикун» — так називається фільм про нього, але Гоген таки ним і був.

Палітра Поля Гогена

Палітра Поля Гогена

Він не розташовував фарби у якомусь конкретному порядку, а накладав їх одну на одну, в залежності від потреби. Свою палітру він, можливо, не чистив, новий шар пігментів розміщувався поверх старого засохлого. Своєму учневі він говорив забути традиційне використання кольору, якому його вчили в академії. І замість цього малювати так, як він бачить у природі, використовуючи яскраві кольори: «Яким ти бачиш це дерево? Воно зелене? Тоді намалюй його зеленим, найкращим, що є на твоїй палітрі. Якими ти бачиш ці дерева? Вони помаранчеві. Тоді роби їх помаранчевими. А тіні від них сині? Тоді малюй їх за допомогою чистого ультрамарину. Листя червоні? Тоді бери кіновар». Такий вільний підхід до речей проходить через усе життя Гогена, і це, звісно, відчувається у його роботах.

Забави

Забави

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Клод Моне – дуже гарні роботи,я б зробила б із таких схему для вишивання. Буде також гарно.

18:59 | 26 Березня 2019
Світлана
Відповіcти
0

Яка краса, не рекомендується що сучасні митці)

14:17 | 26 Березня 2019
Танюшка
Відповіcти
0

Такі цікаві тонкощі виділили з техніки художників. Прочитала на одному диханні

12:44 | 26 Березня 2019
Лора
Відповіcти
0

Люблю таке мистецтво. Дуже лаконічно і цікаво все описано.

11:18 | 26 Березня 2019
Інна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: