Cписок кандидатів на участь у виборах народних депутатів по 151 округу

Трибуна
2016-06-08

Сьогодні відбулась прес конференція Громадянської мережі «Опора» у Полтаві стосовно виборчого старту по ‎151 округу.

прес-конференція

6 червня сплив термін, коли партії можуть висувати своїх кандидатів для участь у виборах народних депутатів. Про своє бажання приймати участь в ВО №151 заявило 11 політичних партій – «Батьківщина» (кандидат – Руслан Богдан), «БПП «Солідарність» (Роман Товстий), «Відродження» (Людмила Овчаренко), «Опозиційний блок» (Олександр Березнянський), «Партія простих людей Сергія Капліна» (Сергій Мамоян), «Правий сектор» (Ігор Чадюк), «Радикальна партія Олега Ляшка» (Руслан Ляшко), «Рідне місто» (Анатолій Попельнюх), «Свобода» (Іван Близнюк), «Сила людей» (Олександр Панченко) та «УКРОП» (Інна Авраменко).

Станом на 8 червня на ЦВК зареєстровано 7 кандидатів, з яких четверо самовисуванців – Сергій Мамоян («Партія простих людей»), Інна Авраменко («УКРОП»), Іван Близнюк («Свобода»), Віталій Ольшанський (самовисування), Олександр Ольшанський (самовисування), Микола Бондар (самовисування) та Валерій Пархоменко (самовисування).

Снимок

Свою активність на виборчому окрузі демонструють лише троє кандидатів – Сергій Мамоян («Партія простих людей»), Руслан Богдан («Батьківщина») та Олександр Ольшанський (самовисування).

25 травня спостерігачами «Опора» була зафіксована роздача листівок «Партією простих людей» за збір підписів в підтримку закону №3088 «Про ренту». На одній з листівок знаходилось зображення кандидата в народні депутати Сергія Мамояна, який був офіційно зареєстрований за день до того. На момент роздачі листівок Сергій Мамоян ще не мав виборчого фонду, а листівки не містили вихідних даних. Після дзвінка від представників «Опора» в штаб кандидата Мамояна роздачу листівок припинили.

Також Сергій Мамоян першим з кандидатів почав роздачу агітаційної газети в свою підтримку. Агітаційна листівка Сергія Мамояна з’явилась наприкінці минулого тижня та містить вихідні дані, відповідно не порушує виборче законодавство.

Олександр Ольшанський (самовисування), який лише 7 червня був офіційно зареєстрованим ЦВК, як кандидат в народні депутати, в останній місяць постійно з’являвся на шпальтах місцевих газет, створюючи таким чином собі позитивний імідж. Також Олександр Ольшанський подарував Яхницькій загальноосвітній школі-інтернат, що в Лохвицькому районі бойлер. Крім цього він регулярно розповсюджує по округу листівки привітання з усіма державними та релігійними святами.

Надія Савченко у Лохвиці

Надія Савченко у Лохвиці

Наймасштабнішим був агітаційний захід організований «Батьківщиною» в підтримку свого кандидата Руслана Богдана, який відбувся 4 червня в Лохвиці. Захід проходив за участі народних депутатів України від «Батьківщини» Надії Савченко та Івана Крулька.

Згідно зі статтею 68 Закону України «Про вибори народних депутатів» згаданий захід є однією з форм політичної агітації. До цього часу Руслан Богдан ще не є зареєстрованим кандидатом в народні депутати, а лише висунутий на цю посаду конференцією партії «Батьківщина».

Як зазначає координатор громадського спостереження «Опора» в Полтавській області Дар’я Черкашина: «У випадку з Русланом Богдана який є потенційним кандидатом, проте не зареєстрованим, такі дії розцінюються як порушення Закону України «Про вибори народних депутатів», оскільки він має право займатися агітаційною діяльністю виключно на наступний день після реєстрації ЦВК. Дані дії розглядаються як маніпуляція виборчого законодавства».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: