Останнє бажання: хоспіс для смертельно хворих полтавців досі не відкрили

Відкриття повноцінного хоспісного відділення у Полтаві було заплановане на жовтень 2016 року. Але воно так і не з’явилося.

Міський хоспісний стаціонар у Полтаві минулого року не відкрили, хоча його поява була передбачена Планом заходів Полтавської ОДА щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги на 2016-2020 роки. Про це повідомив перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Олєйніков.

«Наявність такої установи суттєво полегшила б страждання невиліковних онкологічних хворих та з людей з іншими хворобами, їхніх близьких та рідних. Така установа має бути у нашому місті, і це заходиться лише в компетенції міської влади», – написав він.

Згідно з Планом заходів, до 01.10.2016 у Полтаві та Кременчуці мали би з’явитися хоспісні відділення на 25 ліжок. Однак цього не відбулося. Хоча сьогодні паліативної допомоги в обласному центрі потребують майже півтисячі хворих.

Хоспісна допомога

Хоспісна допомога

Дізнатися у міськомі управлінні охорони здоров’я Полтави, що завадило відкрити в обласному центрі окреме хоспісне відділення і скільки грошей на це потрібно, поки що не вдалося. У відповіді на журналістський запит заступник міського голови Ольга Борисенко зазначила, що «до Плану заходів Полтавської облдержадміністрації пропозиції щодо відкриття хоспісного відділення у конкретному лікувальному закладі полтавським міськвиконкомом не надавалися».

Відповідь на запит

Відповідь на запит

Водночас для надання паліативної допомоги важкохворим пацієнтам виділено 24 ліжко-місця у клінічних лікарнях: по 5 місць у 1 та 2 міських лікарнях, 8 – у четвертій та 6 – у п’ятій. Невиліковно хворих, яким не вистачило місця на стаціонарі, лікарі, за потреби, знеболюють вдома і госпіталізують за першої ж вимоги самих хворих або їхніх родичів, стверджує Борисенко. У 2016 році виписано понад 3 тисячі пільгових рецептів на знеболювальні препарати.

Вочевидь, появу хоспісу у Полтаві відповідальні чиновники вважають не на часі. Чекають повноцінного старту медичної реформи, адже вона передбачає серйозні зміни в організації медичної допомоги на вторинному рівні. Лише тоді, можливо, у Полтаві окремий підрозділ паліативної допомоги. Щоправда, його відкриття дочекаються далеко не всі невиліковно хворі полтавці та їхні родичі.

Паліативна допомога

Паліативна допомога

У той же час, готовність хоспісу у Кременчуці становить 90%. Повноцінне відділення паліативної допомоги на 25 місць відкриють на території міської лікарні №2. З медичним обладаннням кременчужанам допомогли поляки. І, схоже, покищо це буде єдине хоспісне відділення на всю Полтавську область.

Паліативна допомога, за визначеннням Всесвітньої організації охорони здоров’я, є підходом, що покращує якість життя пацієнтів та членів їх сімей у ситуації, пов’язаній із хворобою, що загрожує життю пацієнта, через попередження та послаблення його страждань шляхом ранньої ідентифікації та точної (бездоганної) оцінки та лікування болю і полегшення інших фізичних, психосоціальних та духовних проблем.

Хоспісна допомога є складовою паліативної допомоги. Це — широкий комплекс медико-соціальних та психотерапевтичних заходів, що надаються людині, яка вмирає, в кінці життя — як правило, в останні шість місяців. Хоспісна медицина займається комплексом питань, пов’язаних з перебуванням паліативних пацієнтів в термінальний період життя у спеціальних медико-соціальних установах — хоспісах.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Много людей умирают в муках из-за того, что им не выписывают обезболивание. Хоспис должен быть, но интересно еще количество выездных бригад, сколько выписано рецептов на обезболивание – врачи этого не делают, а люди мучатся. Интересная тема тоже для журналистов. Может поднимут эти вопросы.

2017-01-19
Юра
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: