«Особисто я розцінюю це, як спробу публічного ляпасу прем’єру», – Олександр Біленький про конфлікт з Укргазвидобуванням

28 листопада на сайті «Нафтогазу України» опублікували заяву про те, що Укргазвидобування зменшило прогноз видобутку газу на 2018 рік у Полтавській області. Олександр Біленький, голова обласної ради прокоментував цю ситуацію.

«Особисто я розцінюю це, як спробу публічного ляпасу прем'єру», - Олександр Біленький про конфлікту з Укргазвидобування

«Особисто я розцінюю це, як спробу публічного ляпасу прем’єру», – Олександр Біленький про конфлікту з Укргазвидобування

29-го листопада у стінах Полтавської ОДА відбувся брифінг, на якому Олександр Біленький заявив, що чекає реакції від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана:

– Учора було звернення голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва, з приводу ситуації планування на 2018 рік. Де було прямо звинувачено Полтавську обласну раду, у тому, що завдяки нашій позиції (блокування видачу нових ліцензій для УГВ – ред.), буде зменшуватися план видобутку на 2018 рік у нашій області.

Голова обласної ради зазначив, що під час візиту Володимир Гройсман попросив пришвидшити питання щодо погодження надр, розширення ділянок та взаємодії з «Укргазвидобування».

– Мені здалося, що крига буде зрушена. Прем’єр сказав: будьте гнучкіші до місцевого самоврядування. При цьому був керівник «Укргазвидобування» і всі присутні це чули. Заяву пана Коболєва особисто я розцінюю як спробу публічного ляпасу прем’єру, бо саме Володимир Борисович виступив ініціатором перемовин.

У свою чергу «Укргазвидобування» на своїй сторінці у Фейсбук опублікував наступне повідомлення:

Полтавська обласна рада також підготувала прайс для даної компанії за розширення трьох родовищ. Сума, яку мала б отримати за це область, сягає 250 млн гривень. Цю суму «Укргазвидобування» не погодило. Олександр Біленький зазначив, що, можливо, прем’єр взагалі не в курсі цих подій, адже тиск так і продовжується:

– Наші аргументи ніхто чути не хоче. Тобто їм абсолютно байдуже, що відбувається з екологічною чи інфраструктурною ситуацією в області. На моє переконання, зараз чітко прослідковується шлях капіталізації «Укргазвидобування» цими ліцензіями для того, щоб продати це підприємство. Тому що саме залізо, тобто металобрухт, який є на балансі – інвестора не цікавить. Їм цікава капіталізація родовищ.


На завершення брифінгу, голова обласної ради наголосив що:

Я знімаю із себе відповідальність за зривання цього переговорного процесу. Такі дії пана Коболєва приводять до того, що ми робимо паузу і чекаємо реакції від прес-служби прем’єра, чи людей, яких він уповноважить слідкувати за цим процесом. Усю відповідальність я хочу перекласти на топ-менеджерів компанії, адже діалогу немає.

Довідково: У кожній області «Укргазвидобування» укладає договори, вони називаються соціальними для конкретних територій. Відповідно до яких виплачується сума. У 2016 році це – 19 млн, 2017 рік – 38 млн, а у 2018 – близько 48 млн. За словами Олександра Біленького, цих коштів недостатньо для того, щоб місцеве самоврядування впоралося з тими проблемами, які пов’язані з роботою надрокористувачів . Тобто, доводиться з бюджету компенсувати набагато більше коштів, ніж було у договорі.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: