Основні тези з прес-конференції Президента

14 травня Президент України Петро Порошенко провів велику прес-конференцію для представників українських та іноземних ЗМІ. Остання подібна прес-конференція відбулася майже рік тому – 3 червня 2016 року. Розпочав Президент свій виступ з вітань – українських жінок з нагоди Дня матері,та усіх українців – з Днем Європи. Петро Порошенко наголосив, що цього року святкування Дня Європи носить унікальний характер, адже збіглося з рішенням про надання українцям права на подорожі до країн Шенгенської зони. «Укрінформ» повідомляє основі тези відповідей глави держави.

Петро Порошенко. Фото: www.ukrinform.ua

Петро Порошенко. Фото: www.ukrinform.ua

– Я впевнений, що йдеться про подію надзвичайно більш глибокого символічного значення. Це – гігантський крок до Європи, до утвердження свободи людини, утвердження незалежності нашої держави…Тепер хіба-що божевільні можуть вважати Україну частиною так званого «руського міра». Україна, як я вже казав, це частина об’єднаної Європи, від Лісабона до Харкова. Ми поділяємо спільні цінності. І при цьому зберігаємо, ми, українці, свою національну ідентичність.

Петро Порошенко

1. 86 безвізових країн і ще не все

– Зараз громадяни України мають можливість подорожувати до 52 країн без віз, у червні цього року додається до цього списку одразу 34 європейські держави. І це ще не все. Бо запровадження Євросоюзом безвізового режиму для українських громадян відкриває шлях до його лібералізації ще з трьома десятками країн так званого «білого шенгенського списку». До нього входять держави Європи, Центральної та Південної Америки, країн Перської Затоки, країн Азії. Відповідні переговори за моїм дорученням було розпочато ще в 2014 році і з низкою країн вони вже завершені. Ми чекаємо просто вступу в дію рішення про безвізовий режим і шляхом обміну нот ці домовленості будуть реалізовані. По решті країн – в дуже короткий термін ми сподіваємося закінчити двосторонні внутрішні процедури.

Петро Порошенко

2. Новий голова Нацбанку може з’явитися влітку

– Маю декілька кандидатів. Але без того, щоб я їх не обговорив з представниками Верховної Ради – вважаю некоректним оприлюднювати їхні прізвища. Я виходжу з критеріїв професіоналізму та патріотизму. Впевнений, що в Україні достатньо таких кандидатів. Я не виключаю, що це може відбутися і до літніх парламентських канікул, щоб ми не чекали осені.

Петро Порошенко

Петро Порошенко. Фото: www.ukrinform.ua

Петро Порошенко. Фото: www.ukrinform.ua

3. Про другий президентський термін і пророблену роботу

– Стосовно балотування на другий термін, то ще є майже два роки президентських повноважень. І треба багато, що зробити. Я вже казав, що стратегію розвитку України на наступні роки – я представлю суспільству у своїй доповіді у Верховній Раді у вересні. Щодо другого терміну, відповідно до Конституції, кожен громадянин України, правда, з певними обмеженнями, ті, хто має 35 років, я вже маю 35 років, мають право балотуватися в президенти. І я думаю, що в нас на сьогоднішній день поки що зарано говорити щодо складу потенційних президентських кандидатів. Багато чого зроблено, але чи задоволений я? Ні! Є і певні кадрові прорахунки, є і певні затримки в позиціях реформ, але давайте говорити чесно: є плюси і є мінуси, й оцінювати цю роботу має український народ.

Петро Порошенко

Крім цього, Президент сказав, що США – не лише наш стратегічний партнер, а ще й одна з країн гарантів по Будапештському меморандуму. Додав, що Україна розраховує на дуже потужну і ефективну підтримку України з боку США, в тому числі і в «нормандському форматі».

Нагадаємо, 8 травня Порошенко підписав Закон України № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності», який сприятиме підвищенню України в рейтингу «Ведення бізнесу», а також дерегуляції господарської діяльності у будівництві.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: