ОСББ та ЖБК зможуть отримати компенсацію за “теплими” кредитами

0

10 лютого в Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу», на якому розглядали питання внесення змін до Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки.

DSC_0021_1442x961

На попередньому засіданні постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку представники Громадської ради при облдержадміністрації висловили думку про недоцільність та неефективність програми, спираючись на те, що в минулому році було використано лише 7,2 тис. грн. із наданих 10 тис. грн.

DSC_0018_1442x961

Едуард Рева

У зв’язку з тим, що ми використали лише 7 тисяч. Нам запропонували розширити коло учасників цих заходів і включити мешканців багатоквартирних будинків, квартири в садибній забудові і тих, хто проводить заміну газових котлів, – пояснив Едуард Рева, виконуючий обов’язки начальника управління житлово-комунального господарства ОДА.

Вищезазначений механізм передбачає надання позичальникам – фізичній особі, ОСББ, ЖБК відшкодування частини тіла кредиту від придбання обладнання та матеріалів на заходи з енергозбереження.

Згідно постанови Кабінету Міністрів від початку 2015 року діє програма механізму державної підтримки всіх заходів з енергоефективності, де передбачається відшкодування кредиту від 20 % до 40% , а для тих хто бере субсидію до 70%. Вони отримують від держави відшкодування на так звані «теплі кредити», які пропонують державні банки.

Загальний об’єм програми передбачає 1 млн. грн. на 2016 рік.

Олена Костиря

Коментувати

23 березня 2018
22 березня 2018